Aktualności

Schlierenzauer zawiesza sportową karierę

Gregor Schlierenzauer nie może zaliczyć pierwszej części sezonu 2015/2016 do najbardziej udanych. Z tego powodu, w dniu swoich 26. urodzin,  Austriak podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu i tymczasowym zawieszeniu kariery. Niewiadomą jest jednak kiedy powróci do rywalizacji.

Koniec sezonu dla Schlierenzauera

Gregor Schlierenzauer na swoim blogu przyznał, że zbyt wiele wziął na siebie i nie podołał oczekiwaniom, które na nim spoczywały. „Zdecydowałem, że nie wystartuję w mistrzostwach świata w lotach narciarskich i wcześniej zakończę sezon. Podjęcie obu decyzji nie przyszło mi łatwo. Muszę jednak przyznać, że ciężar, który na mnie spoczywał, był zbyt trudny do udźwignięcia”.

Podziękowania dla sztabu i kolegów

Tyrolczyk w tym miejscu chciałby również podziękować swoim trenerom i kolegom za wsparcie. Ma nadzieję, że jego decyzja zostanie przez nich uszanowana. „Przy tej okazji, chciałbym również podziękować trenerom, zwłaszcza Heinzowi Kuttinowi, a także działaczom OSV za bardzo dobrą robotę i włożoną energię. Mam nadzieję, że zrozumieją moją decyzję. Nie chcę jednak rezygnować całkowicie ze skoków, ale za mój osobisty kryzys odpowiadam tylko i wyłącznie ja sam”.

Potrzebna przerwa

26-letni Austriak zbulwersowany jest również tym, co media podają na jego temat. „Po 10 latach aktywnej obecności w sporcie i mediach, potrzebuję przerwy. W ostatnim czasie media zainteresowały się również moim życiem prywatnym, co bardzo mnie rozczarowało. Zdaję sobie sprawę, że jako profesjonalny sportowiec mam obowiązki również wobec społeczeństwa, ale niektóre media zaprezentowały się brakiem szacunku. W ostatnich latach pojawiały się informacje, które całkowicie mijały się z prawdą, co w moim odczuciu ma mało wspólnego z profesjonalizmem”.

Wiara w ekipę

Utalentowany austriacki skoczek wierzy, że jego koledzy z drużyny podczas MŚwL, które od 14 do 17 stycznia odbędą się w Austrii, pokażą się znowu z jak najmocniejszej strony. Ma także nadzieję, że wyciszenie, które jest mu aktualnie bardzo potrzebne, pomoże mu w podjęciu decyzji związanych z jego dalszą sportową drogą. „Życzę kolegom z drużyny wielu sukcesów i walki na pełnym gazie, bo mają ku temu predyspozycje. (…) Mam nadzieję, że brak presji otoczenia pokaże jak ma wyglądać moja dalsza kariera”.


  • Źródło: gregorschlierenzauer.at / oesv.at
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska