Aktualności

PŚ: 9 ekip na starcie konkursu drużynowego w Willingen [na żywo]

9 stycznia na Mühlenkopfschanze w niemieckim Willingen odbędzie się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy przedstawicieli dziewięciu krajów, w tym czteroosobową grupę biało-czerwonych.

Czwórka z kadry B

Maciej Maciusiak po piątkowych treningach i kwalifikacjach zdecydował, że Polskę w Willingen reprezentować będzie dwóch debiutantów w zawodach drużynowych: Jakub Wolny i Andrej Stękała, a także Maciej Kot i Stefan Hula, którzy mają większy bagaż sportowych doświadczeń.

Kto wygra?

Głównymi kandydatami do triumfu wydają się być trzy czołowe reprezentacje Pucharu Narodów: Niemcy (Wank, Wellinger, Freitag i Freund), Norwegowie (Stjernen, Tande, Gangnes i Forfang) oraz Słoweńcy, którzy w swoich szeregach mają świetnie skaczących braci Prevc (Petera i Domena), a także zwycięzcę kwalifikacji – Jurija Tepesa  oraz Roberta Kranjca.

Oglądaj na żywo

Seria próbna rozpocznie się o 17:00, a godzinę później wystartuje pierwsza oceniania seria konkursu drużynowego. Transmisję na żywo przeprowadzą dwie stacje telewizyjne: TVP 1 oraz Eurosport 1. Wyniki skoków narciarskich z Willingen będziecie także mogli śledzić za pośrednictwem relacji live FIS dostępnej poniżej oraz na skoki24.pl/live.

Lista startowa:


O autorze

Przemysław Krawiec