Aktualności

Niedziela 17 stycznia ze skokami narciarskimi [program]

Po emocjonującej sobotniej rywalizacji, kolejny dzień ze skokami narciarskimi zapowiada się bardzo interesująco. Głównym wydarzeniem będzie z pewnością konkurs drużynowy z udziałem biało-czerwonych na mistrzostwach świata w lotach narciarskich. Swoją szansę będą mieli także zawodnicy występujący w niższej rangi zawodach oraz panie toczące walkę w Pucharze Świata.

Loty

Tegoroczne zmagania w 24. edycji Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Tauplitz/Bad Mitterndorf przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. To właśnie na Kulm mogliśmy być obserwatorami pasjonującej walki na odległości, z której zwycięsko wyszedł Peter Prevc, ustanawiając nowy rekord obiektu. Minimalnie wyprzedził świetnie spisującego się Kennetha Gangnesa, a najniższy stopień podium uzupełnił reprezentant gospodarzy – Stefan Kraft.

Już w niedzielę czeka nas kolejna rywalizacja, tym razem drużynowa, w której faworytami są Norwegowie czy Słoweńcy. Zamieszać mogą także reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów – Niemcy, czy skaczący przed własną publicznością – Austriacy. Z kolei my liczymy na dobre miejsce biało-czerwonych. Na starcie Polskę reprezentować będą Stefan Hula, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

13:00 – seria próbna

14:15 – konkurs drużynowy

Puchar Świata Pań

Po dość długiej przerwie powróciła rywalizacja w Pucharze Świata Kobiet. Najlepsze skoczkinie walczą o najwyższy stopień podium w japońskim – Sapporo na skoczni HS-100. Podczas pierwszego konkursu zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Sara Takanashi przed Ema Klinec i Daniela-Iraschko-Stolz. Warto wspomnieć, iż rekord obiektu (103m) należy do liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata –Sary Takanashi. Z racji sporej różnicy czasu o 2:00 organizatorzy zaplanowali kwalifikacje, które poprzedzą pierwszą serię konkursową.

2:00 – kwalifikacje

3:00 – konkurs

Puchar Kontynentalny

Z zawodach niższej rangi zawitały do niemieckiego Willingen na skocznię HS-145. Na rozbiegu zobaczymy także sześciu naszych reprezentantów. Odbędą się 2 konkursy, gdyż w sobotę na skoczni wygrał… wiatr.

09:00 – oficjalny trening

10:00 – pierwszy konkurs

12:45 – drugi konkurs

FIS Cup 

Tydzień przed konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopane swoje umiejętności na Wielkiej Krokwi mogą zaprezentować zawodnicy, którzy startujący zawodach rangi FIS Cup. Pierwszego dnia całe podium zajęli skoczkowie z Austrii, ale cieszy wysokie miejsce Jakuba Kota (5.lokata). Już jutro możliwość rewanżu.

9:00 – seria próbna

10:30 – konkurs


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Paulina Kasjaniuk