Aktualności

Sobota ze skokami w Tauplitz, Willingen, Zakopanem i Sapporo

Fani skoków narciarskich nie będą mogli narzekać na brak wrażeń, w które obfitować będzie sobota, 16 stycznia 2016. Zaplanowano na ten dzień trzecią i czwartą serię mistrzostw świata w lotach, konkurs Pucharu Kontynentalnego w Willingen, zawody FIS Cup w Zakopanem oraz rywalizację PŚ Pań w Sapporo.

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich – Tauplitz / Bad Mitterndorf

Na sobotę zaplanowano trzecią oraz czwartą, finałową, serię konkursu indywidualnego mistrzostw świata w lotach. Po piątkowych dwóch seriach prowadzi Norweg Kenneth Gangnes (419,4 punktów), zaraz za nim plasują się reprezentant Słowenii Peter Prevc (418,1 punktów) oraz Austriak Stefan Kraft (415,6 punktów). Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, znajduje się po dwóch seriach na 15. miejscu. Pełne wyniki na półmetku znajdziecie TUTAJ.

Program

O godzinie 13:00 rozpocznie się seria próbna. Godzinę później rozpocznie się trzecia seria konkursu mistrzostw świata w lotach. Po niej odbędzie się czwarta, finałowa seria, a następnie dekoracja zwycięzców.

13:00 – seria próbna

14:00 – konkurs (cz.2)

Transmisje w TV i Internecie

Konkurs będzie transmitowany przez dwie stacje telewizyjne: TVP 1 oraz Eurosport 1.

Serię próbną oraz konkurs będziecie mogli śledzić na żywo na skoki24.pl/live.


Puchar Świata Pań – Sapporo

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich Pań odbędą się na skoczni w japońskim Sapporo (HS-134). Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Program

Serię treningową zaplanowano na godzinę 2:00 (10:00 czasu miejscowego). Godzinę po niej, o 3:00 (11:00 czasu miejscowego) odbędzie się pierwsza seria konkursowa.

02:00 – seria próbna

03:00 – konkurs


Puchar Kontynentalny – Willingen

Konkurs Pucharu Kontynentalnego odbędzie się w niemieckim Willingen na skoczni Muehlenkopfschanze (HS-145). Na starcie zobaczymy Jana Ziobrę, Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Bieguna, Przemysława Kantykę, Krzysztofa Miętusa i Łukasza Podżorskiego.

Program

O godzinie 11:00 odbędzie się odprawa techniczna ekip. Po niej, o 14:30, zaplanowano oficjalny trening. Następnie, o 17:00 o rozpocznie się rywalizacja konkursowa.

11:00 – odprawa techniczna

14:30 – oficjalny trening (2 serie)

17:00 – konkurs


FIS Cup – Zakopane

Konkurs FIS Cup odbędzie się w ten weekend w naszym rodzimym Zakopanem na Wielkiej Krokwi (HS-134). Zobaczymy szeroką obsadę polskich zawodników – lista startowa.

Program

Na godzinę 9:00 zaplanowano oficjalny, składający się z dwóch serii. Następnie, o 11:30, odbędzie się pierwsza seria konkursu indywidualnego. Następnie seria finałowa, a po niej dekoracja zwycięzców.

9:00 – oficjalny trening (2 serie)

11:30 – konkurs


  • Źródło: fis-ski.com/tvp.pl/eurosport.pl/informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Angelika Uchacz