Aktualności

Dobre wyniki Kingi Rajdy w Alpen Cup

Podczas gdy w miniony weekend polscy skoczkowie walczyli na Kulm, w Willingen i Zakopanem, nasza reprezentantka – Kinga Rajda wzięła udział w zawodach Alpen Cup. W Oberwiesenthal Polka zajęła 5. i 6. miejsce.

W dniach od 15 do 16 stycznia na skoczni K95 w Oberwiesenthal odbyła się kolejna odsłona cyklu Alpen Cup. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Piątek na „piątkę”

Podczas piątkowej, jednoseryjnej rywalizacji wśród juniorek zwyciężyła Niemka – Pauline Hessler, która triumf odniosła dzięki skokowi na odległość 97,5 metra (116,5 pkt.). Kinga Rajda, która wylądowała na odległości 94,5 metra zajęła 5. lokatę. Ex aequo z Polką sklasyfikowane zostały Katra Komar (SLO) i Lara Malsiner (ITA).

Wśród juniorów wygrał natomiast Jonathan Siegiel, a w kategorii pań – Ramona Straub.

Szósta w sobotę

Sobotnie zawody padły natomiast łupem innej z Niemek – Agnes Reisch, która za skoki na 90,5 i 94,5 metra otrzymała łączną notę 211,5 pkt. Kinga Rajda tym razem zajęła miejsce oczko niżej niż dnia poprzedniego. Polka oddała skoki na 90. i 84. metr (181,5 pkt.) i tym samym zamknęła czołową szóstkę.

W kategorii juniorów wygrał tym razem Paul Brasme, a wśród pań niepokonana znów była Ramona Straub.


  • Źródło: PZN
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska