Aktualności

Mistrzostwa Łodzi za nami

W minioną niedzielę, 17 stycznia, na Rudzkiej Górze odbyły się Mistrzostwa Łodzi, który były jednocześnie sprawdzianem przez III Mistrzostwami Polski Centralnej. Rywalizacja toczyła się na skoczniach K-5 i K-15.

Trzech zwycięzców

Na skoczni K-5 wystartowało 12 zawodników, głównie członkowie Łódź Ski Team. Na mniejszym obiekcie miała miejsce niespotykana sytuacja, gdyż na najwyższym stopniu podium stanęło aż trzech zawodników. Zwycięzcami zostali Radosław Kuć, Bartłomiej Marczak i Jakub Mirowski. Cała trójka oddała skoki na odległość 6,5 i 7,0 m, co dało im 13,5 pkt. W czołówce znaleźli się również Robert Jonczyk (13,0 pkt.) i Dawid Jurga (12,5 pkt.).

Jurga wygrywa na K15

Rywalizacja na skoczni K-15 przebiegała z drobnymi przerwami, jednak nie przeszkodziło to Dawidowi Jurdze w odniesieniu zwycięstwa. Mieszkaniec Pabianic wygraną zapewnił sobie skokami na 12,5 i 12,0 m, za które otrzymał łączną notę 30,5 punktu. Na podium stanęli również Jakub Mirowski (30,0 pkt.) oraz Radosław Kuć (29,0 pkt.). Tuż za podium uplasował się Bartłomiej Marczak, a 5. pozycja ex aequo przypadła w udziale Gabrielowi Grzejszczakowi i Adamowi Kujawie.

Mistrzostwa Polski Centralnej w Skokach Narciarskich już w nadchodzący weekend.


  • Źródło: skoczniolaz.blogspot.com / ddlodz.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska