Aktualności

Freund nie wystartuje w Zakopanem

Ze względu na problemy zdrowotne Severin Freund nie pojawi się w Zakopanem podczas Pucharu Świata. Na chwile obecną nie jest znana dokładna data powrotu 27-latka do pucharowej rywalizacji. Swoją szansę otrzymali natomiast doświadczony Michael Neumayer i dobrze spisujący się w PK – David Siegel.

Pauza Freunda

Najbliższym przystankiem pucharowej karuzeli będzie Zakopane. Na Wielkiej Krokwi nie pojawi się Severin Freund, który nadal odczuwa skutki upadku w Innsbrucku. „Od czasu upadku w Innsbrucku cały czas walczyłem z bólem pleców. Teraz, po MŚwL, sprawa stała się bardzo poważna” – mówi Niemiec. „Dlatego też nie pojadę do Zakopanego, a za radą lekarza poddam się specjalnemu programowi treningowemu” – dodaje 27-latek.

Diagnoza

Sytuacja zdrowotna mistrza świata z Falun nie jest najgorsza i Niemiec powinien dość szybko wrócić na skocznię. „U Severina stwierdziłem przepuklinę kręgu lędźwiowego, którą będziemy teraz leczyli zachowawczo. Połączenie treningów regeneracyjnych i specjalnego treningu fizycznego powinny mu pomóc w powrocie do pełnej stabilności” – informuje lekarz kadry niemieckiej – dr Mark Dorfmueller.

Powrót jest niewiadomą

Sprawa powrotu aktualnego wicelidera klasyfikacji generalnej PŚ jest nadal otwarta. „Nie wiem kiedy dokładnie powrócę do rywalizacji, gdyż z doświadczenia wiem, że trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa proces leczenia. Zasadniczo jestem w dobrej formie, więc zapewne już niebawem powrócę do startów w PŚ” – przynaje Freund.

Szóstka na Zakopane

Niemiecki szkoleniowiec – Werner Schuster zdecydował, że Severina Freunda w Zakopanem zastąpi doświadczony – Michael Neumayer. Oprócz 37-latka w stolicy polskich Tatr pojawią się również Richard Freitag, Stephan Leyhe, Andreas Wank, Andreas Wellinger. Powołanie do kadry otrzymał również David Siegel, który podczas PK w Willingen 2-krotnie stanął na 2. miejscu podium, a także zdobył pierwsze pucharowe punkty w noworocznym konkursie w Ga-Pa.

„Podczas nadchodzącego PŚ w Zakopanem, nasi zawodnicy ponownie mogą powalczyć o czołowe lokaty. Forma Richarda Freitaga i Andreasa Wellingera cały czas zwyżkuje. Także Andreas Wank i Stephan Leyhe pokazali już tej zimy, że jeśli trafią na dobre warunki, to potrafią daleko skakać. David Siegel, który w Ga-Pa zdobył swoje pierwsze punkty PŚ, podczas PK w Willingen potwierdził swoją dobrą formę i dlatego zasłużył na kolejną nominację do PŚ. Miejsce Severina Freunda w drużynie zajmie natomiast Michael Neumayer” – informuje Schuster.


  • Źródło: FIS / skispringen.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Katarzyna Służewska