Aktualności

Trenowali w Łodzi [zdjęcia]

Skoki narciarskie to nie tylko rywalizacja światowej czołówki podczas konkursów Pucharu Świata, które w ten weekend odbywały się na Wielkiej Krokwi. W cieniu zakopiańskiej biało-czerwonej krainy czarów na skoczniach w Łodzi, 10 zawodników z centralnej Polski odbyło owocne treningi.

Juniorzy i kadra A

Z wykonanej pracy zadowolony jest Piotr Gułajewski, Kierownik Sekcji TKKF Dzikusy Łódź. – „Treningi odbyły się w sobotę oraz w niedzielę, razem przez dwa dni pojawiło się 10 zawodników, skakano na skokówkach i zjazdówkach. Warto wyróżnić zawodników którzy rozpoczęli skoki w stworzonym teamie juniorskim który ma być zapleczem i widokiem na przyszłość dla kadry A”.

Skoki po 15 metrów

Wśród juniorów najlepiej spisali się Radosław Kuć i Jakub Mirowski, którzy lądowali w okolicy 15. metra. Na uwagę zasługuje również dobra postawa Adama Nowaczyka, który w swoich próbach uzyskiwał 13-14 metrów. „Trenowany był głównie najazd oraz wyjście z progu” – mówi Gułajewski.

Okazja do rywalizacji

Okazja do sprawdzenia umiejętności w zawodach już za 2 tygodnie. „Zawody w Skawicy będą pierwszym testem dla teamu juniorskiego. Możliwe że w górach pokaże się ktoś z drużyny A” – zdradza trener łódzkich skoczków.

Przypomnijmy, że 17 stycznia odbyły się mistrzostwa Łodzi. Na K-15 wygrał Dawid Jurga, drugi był Jakub Mirowski, a trzeci Radosław Kuć.

[huge_it_gallery id=”115″]


  • Źródło: Piotr Gułajewski (TKKF Dzikusy Łódź) – skoczkowiezlodzi.pl
  • Foto: Piotr Gułajewski

O autorze

Przemysław Krawiec