Aktualności

Propozycja dla Kruczka prosto z Finlandii?

Jak podaje jeden z portali internetowych, Fiński Związek Narciarski myśli nad zmianą trenera skoczków narciarskich. Według nieoficjalnych doniesień, rozpatrywana jest kandydatura Łukasza Kruczka i Alexandra Pointnera. Czy szykują się zmiany w świecie trenerskim?

Ciekawa propozycja?

Fińskie skoki narciarskie, choć dawniej były potęgą, już od kilku lat nie potrafią wyjść z cienia i dogonić światowego poziomu. Większość kibiców pamięta jeszcze mistrzowskie sukcesy Janne Ahonena w 2005 roku, czy brązowy medal dla drużyny Finlandii podczas MŚ w lotach w 2010 roku. Obecnie forma zawodników pozostawia jednak wiele do życzenia, a popularność tego sportu stale spada. Czy rozwiązaniem tego problemu, może być zmiana szkoleniowca kadry?

Jak podaje serwis yle.fi, Fiński Związek Narciarski zainteresował się kandydaturą Łukasza Kruczka, który miałby być konkurentem dla Alexandra Pointnera. Austriak – były trener kadry narodowej tego kraju, jest drugim z kandydatów na te stanowisko.

Czy doniesienia się potwierdzą? Sam Łukasz Kruczek w wypowiedzi dla Eurosport.Onet.pl przyznaje, że nikt na ten temat z nim nie rozmawiał. „Kontaktował się nawet ze mną Hannu Lepistoe, który też przeczytał tę informację i chciał wiedzieć, jak wygląda sytuacja.”

Kariera trenerska

Łukasz Kruczek jest trenerem kadry A od 2008 roku. W tym czasie, nasi skoczkowie odnieśli wiele sukcesów, a Kamil Stoch przebił się do światowej czołówki.

Jest doceniany w środowisku trenerskim, dwukrotnie otrzymał tytuł Trenera Roku (2013 i 2014). Został też odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Krzyżem zasługi.

To niepierwsze tego typu zainteresowanie szkoleniowcem biało-czerwonych. Rosja i Kazachstan również widzieli Kruczka w roli trenera swoich skoczków.


  • Źródło: Eurosport.Onet.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Aleksandra Bazułka