Aktualności

Piątek ze skokami w Sapporo i Oberstdorfie

Po emocjonujących konkursach w biało-czerwonej krainie czarów nadeszła pora na rywalizację w japońskim Sapporo, gdzie najlepsi skoczkowie świata z Peterem Prevcem i Severinem Freundem na czele sprawdzą swoje umiejętności na skoczni olimpijskiej HS-134. Swoją szansę będą miały także panie występujące w Pucharze Świata w Oberstdorfie.

Puchar Świata Mężczyzn

Pierwszego dnia zawodnicy spróbują swoich sił podczas oficjalnego treningu (7:00), a następnie kwalifikacji, które wyłonią 40 skoczków mających prawo startu w pierwszym konkursie indywidualnym w Sapporo. Warto wspomnieć, iż najlepsza 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma zapewniony start, przez co nie muszą się kwalifikować.

W kraju kwitnącej wiśni zobaczymy 6 Polaków: Kamila Stocha, Stefana Hulę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę oraz Andrzeja Stękałę. Do rywalizacji wraca także po kontuzji Severin Freund. Rekordzistami obiektu są: Kamil Stoch, Andreas Kofler oraz Roar Ljokelsoy, którzy uzyskali 140m.

Piątek, 29.01.2016:

02:00 – odprawa techniczna

07:00 – oficjalny trening

09:00 – kwalifikacje

Puchar Świata Kobiet

Karuzela Pucharu Świata Pań zawita tym razem do niemieckiego Oberstdorfu. Na skoczni HS-106 panie oddadzą skoki najpierw podczas oficjalnego treningu (14;30), który poprzedzi serię kwalifikacyjną (16:30).

Kandydatką do zwycięstwa jest Sara Takanashi, która zwyciężyła w tym sezonie już 6-krotnie, z czego aż 5 razy z rzędu. Rekordzistką obiektu jest Yuki Ito, która skoczyła tutaj 104 m. Na rozbiegu zobaczymy 3 reprezentantki Polski: Kingę Rajdę, Magdalenę Pałasz, Joannę Szwab.

Piątek, 29.01.2016:

10:00 – odprawa techniczna

14:30 – oficjalny trening

16:30 – kwalifikacje


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Markus Feser

O autorze

Paulina Kasjaniuk