Aktualności

Lukas Mueller walczy o powrót do zdrowia

Wzrok wszystkich kibiców na całym świecie zwrócony były niedawno na skocznię Kulm w Tauplitz/Bad Mittendorf. Także za sprawą Lukasa Muellera. Przedskoczek podczas mistrzostw świata w lotach, rozgrywanych w Austrii, doznał poważnego urazu kręgosłupa i w dalszym ciągu przebywa w szpitalu w Graz, dokąd trafił zaraz po upadku.

Poważny upadek młodego zawodnika

23-latek, mistrz świata juniorów z 2009 roku, w środę poprzedzającą mistrzostwa świata w lotach na skoczni Kulm, w czasie trwania treningu przedskoczków uległ poważnemu wypadkowi, po którym niezwłocznie został przewieziony do szpitala w Graz, gdzie przebywa do dziś. Zostanie tam do momentu rozpoczęcia rehabilitacji w ośrodku w Bad Haering w Austrii.

Młody zawodnik doznał urazu kręgosłupa na odcinku C6/C7. Środowa operacja przebiegła bez komplikacji, jednak przeprowadzone następnego dnia badanie neurologiczne wykazało częściowy paraliż kończyn dolnych. Pacjent pozostaje więc na oddziale intensywnej terapii szpitala uniwersyteckiego LKH w Graz.

„Tysiące wiadomości i wpisów są dla mnie ogromnym wsparciem”

„Jestem w pełni zmotywowany do dalszego działania. Wspólnie z moim terapeutą udało nam się już dokonać pewnych postępów, chociaż do pełnego sukcesu jeszcze bardzo daleko. Chociaż nie mogę ruszać nogami, mam w nich czucie. Ten fakt i wsparcie, które ostatnio otrzymuję dodają mi wiary i siły ducha. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia rehabilitacji. Na chwilę obecną nie mam jeszcze na nią siły, ale jestem optymistą, każdego dnia widzę postępy,” – mówi młody Austriak w wywiadzie dla portalu berkutschi.com.

Nie jest to pierwsze wystąpienie zawodnika po wypadku. Już kilka dni temu Mueller podziękował kibicom za wsparcie, jakie mu okazali: „Tysiące wiadomości i wpisów są dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej walki. Nie ukrywam, że będzie mi ono potrzebne również z późniejszym okresie powrotu do zdrowia. To dzięki Wam mam siłę dalej iść do przodu.”

Rodzina oraz przyjaciele młodego zawodnika założyli konto, na które można wpłacać pieniądze, przeznaczone później na rehabilitację i leczenie skoczka. Więcej informacji znaleźć można na stronie lukas-mueller.at.


O autorze

Marta Wawrzyniak