Aktualności

Konkurs drużynowy PŚ w Oslo [na żywo]

W sobotnim konkursie drużynowym PŚ, 6 lutego na skoczni Holmenkollbakken HS-134 w Oslo, zobaczymy skoczków z dziewięciu państw świata. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki oraz Stefan Hula. Transmisję będzie można śledzić na żywo w telewizji, a wyniki znajdziecie także w internecie.

Po udanych dla Stefana Huli i Dawida Kubackiego kwalifikacjach trener Łukasz Kruczek zdecydował, że oprócz nich w konkursie drużynowym powalczą jeszcze Andrzej Stękała i Kamil Stoch. Na starcie konkursu zobaczymy także zawodników z Rosji, Szwajcarii, Japonii, Czech, Austrii, Słowenii, Niemiec, Norwegii.

Jako pierwszy z naszych na belce zasiądzie Kamil Stoch, który będzie musiał zmierzyć się między innymi z Michaelem Hayboeckiem czy Danielem Andre Tande. W drugiej kolejce zobaczymy Andrzeja Stękałę którego przeciwnikiem będzie m.in. Domen Prevc czy Andreas Wellinger. W trzeciej turze Dawidowi Kubackiemu przyjdzie walczyć z takimi zawodnikami jak Richard Freitag czy Johann Andre Forfang. Ostatni z drużyny, Stefan Hula powalczy w swojej grupie z zawodnikami ze ścisłej czołówki Kennethem Gangnesem, Severinem Freundem czy Peterem Prevcem.

Transmisja z konkursu drużynowego w Oslo  rozpocznie się już o 15:50 w TVP 1, a o 16:00 na kanale Eurosport 1.

Program zawodów:

Sobota, 6 lutego 2016

15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport 1)

Wyniki będzie można śledzić na żywo na skoki24.pl/live oraz poniżej:


Lista startowa:


 

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Gabriela Szopa