Aktualności

Thomas Morgenstern odwiedził Lukasa Muellera w szpitalu

Na Lukasa Muellera, który od momentu swojego wypadku podczas treningu na skoczni Kulm w Tauplitz/Bad Mitterndorf przebywa w klinice w Gratz, czekała wczoraj miła niespodzianka. Kontuzjowanego skoczka odwiedził w szpitalu Thomas Morgenstern, który obecnie przygotowuje się do startu w austriackiej edycji Tańca z Gwiazdami. Lukas swoim szczęściem podzielił się z fanami poprzez wpis na Facebooku. 

Niecodzienna wizyta

Wczoraj, za pośrednictwem Facebooka, świat obiegła wiadomość o wizycie Thomasa Morgensterna w klinice w Grazu. Były austriacki skoczek przyszedł tam z zamiarem odwiedzenia młodego zawodnika, swojego rodaka, Lukasa Muellera, który przebywa w szpitalu od momentu poważnego upadku na obiekcie Kulm. Skoczek podzielił się tym wydarzeniem ze swoimi fanami na Facebooku, dodając post i zdjęcie.

„Pobyt w szpitalu nie musi koniecznie być nudny. Nadażyła się okazja, by Thomas Morgenstern mógł wpaść do mnie z niezapowiedzianą wizytą. Wszystkiego najlepszego w występach w Tańcu z Gwiazdami w czasie kolejnych miesięcy!” – napisał skoczek na swoim profilu.

Fatalny upadek 

Lukas Mueller na pewno nie będzie dobrze wspominać tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Tauplitz/Bad Mitterndorf. W środę poprzedzającą zawody na skoczni Kulm, podczas treningu przedskoczków, 23-latek doznał groźnego upadku, po którym natychmiastowo został przewieziony do szpitala w Grazu. Sportowiec nabawił się urazu kręgosłupa na odcinku C6/C7. Tego samego dnia przeszedł pomyślnie operację, jednak przeprowadzone następnego dnia badanie neurologiczne wykazało częściowy paraliż kończyn dolnych. Młody zawodnik pozostanie więc na oddziale intensywnej terapii szpitala uniwersyteckiego LKH w Grazu do momentu rozpoczęcia rehabilitacji w ośrodku w Bad Haering w Austrii.

Najbliżsi Lukasa założyli konto, na które można wpłacać pieniądze, przeznaczone później na rehabilitację i leczenie skoczka. Więcej informacji znaleźć można na stronie lukas-mueller.at.


O autorze

Marta Wawrzyniak