Aktualności

Sobota w Vikersund, Ljubnie i Zakopanem [program]

Przed nami dzień pełen narciarskich wrażeń. Skoczkowie jak i skoczkinie będą rywalizować w konkursach Pucharu Świata. Oprócz tego rozegrane zostaną zawody z serii Pucharu Kontynentalnego, które będą miały miejsce na skoczni w Zakopanem. Zobaczcie cały plan dnia. 

Puchar Świata w Vikersund

W sobotę na skoczni mamuciej w Vikersund zostaną rozegrane kwalifikacje, a zaraz potem zaplanowany jest konkurs. Na starcie zobaczymy 61 zawodników z 15 krajów. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Andrzej Stękała.

15:00 – kwalifikacje

16:00 – konkurs indywidualny (na żywo: TVP 1, Eurosport 1)

Puchar Świata Pań w Ljubnie

Już dziś skoczkinie zmierzą się w konkursie z cyklu Pucharu Świata, który rozegrany zostanie na skoczni HS-95 w słoweńskim Ljubnie. Jedną z faworytek do podium jest Spela Rpgelj, która cieszyła się triumfem w kwalifikacjach.

12:45- seria próbna

14:00- konkurs

Puchar Kontynentalny w Zakopanem

W ten weekend na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego. Polskę reprezentować będą: Tomasz Byrt, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus,  Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Łukasz Podżorski, Adam Ruda, Jakub Wolny, Andrzej Zapotoczny, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł.

10:00 – oficjalne treningi (2 serie)

12:30 – konkurs indywidualny


O autorze

Martyna Maleszewska