Aktualności

PK Zakopane: Wohlgenannt liderem, Wolny na 5. miejscu

Dalszy ciąg austriackiej dominacji w zimowej stolicy polskich Tatr. Na półmetku niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem trzy czołowe lokaty należą do Austriaków. Pierwsze miejsce zajmuje wczorajszy triumfator – Ulrich Wohlgenannt, drugi jest Thomas Diethart, a trzeci Florian Altenburger. 

Wolny, Ziobro i Podżorski

W drugiej serii zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Najdalej z biało-czerwonych poleciał Jan Ziobro (123,5 m) i zajmuje obecnie 7. miejsce. Pół metra bliżej lądował Jakub Wolny, ale mimo to o 2 lokaty wyprzedza podopiecznego Łukasza Kruczka. W czołowej „10” znajduje się również 9. Łukasz Podżorski.

Bartłomiej Kłusek jest 14., Przemysław Kantyka 15., Krzysztof Miętus 17., a Krzysztof Biegun 18.

Niewiele do awansu zabrakło Adamowi Rudzie, który został sklasyfikowany na 33. pozycji.

Murańka poza finałem

Rywalizację utrudniały nieco tylne podmuchy wiatru. Z bardzo ciężkimi warunkami nie poradził sobie m.in. Klemens Murańka, który swój skok zakończył na odległości 106,5 m i został sklasyfikowany na 43. miejscu. Tylko jeden konkursowy skok oddali również 40. Andrzej Zapotoczny i 57. Aleksander Zniszczoł.

Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Tomasz Byrt.

Początek rundy finałowej o godz. 11:55.

Pełne wyniki I serii PK w Zakopanem:

MiejsceNr startowyZawodnikOdległośćPkt.
152WOHLGENANNT, Ulrich123.0141.1
245DIETHART, Thomas127.5138.4
359ALTENBURGER, Florian123.5137.7
450HLAVA, Lukas122.5134.7
547WOLNY, Jakub123.0133.6
651NEUMAYER, Michael122.0132.9
743ZIOBRO, Jan123.5131.9
860ASCHENWALD, Philipp123.0130.5
94PODZORSKI, Lukasz126.0129.7
1023COLLOREDO, Sebastian118.5129.1
1162AIGNER, Clemens122.5128.9
1256SCHIFFNER, Markus124.5127.9
1346JUSTIN, Rok121.0127.3
1455KLUSEK, Bartlomiej125.5126.4
1542KANTYKA, Przemyslaw117.0126.3
1613CHOI, Seou117.0123.9
1740MIETUS, Krzysztof117.0123.7
1838BIEGUN, Krzysztof115.0123.5
1924DESCHWANDEN, Gregor117.0122.9
2030PUNGERTAR, Matjaz116.0122.5
2129KAELIN, Pascal114.0122.3
2249SEMENIC, Anze113.0121.9
2326AUNE, Joakim119.5121.4
2458TOLLINGER, Elias123.0120.7
2527MAKSIMOCHKIN, Mikhail113.5119.7
2625TOROK, Eduard112.0119.2
2733TROFIMOV, Roman Sergeevich124.5118.2
2822RHOADS, William114.0118.1
2953FUCHS, Tim113.5117.7
3012PITEA, Sorin Iulian114.5117.6
3148STURSA, Vojtech115.0117.2
3239JELAR, Ziga116.0116.1
333RUDA, Adam115.0115.7
3457PASCHKE, Pius114.5114.9
3537GLASDER, Michael114.5114.7
3654HAMANN, Martin113.5114.4
3732POLASEK, Viktor119.5114.2
3861BARTOL, Tilen115.5113.9
3919VARESCO, Daniele113.5113.5
401ZAPOTOCZNY, Andrzej113.5113.3
4134QUECK, Danny116.5112.2
4231PRISLIC, Ernest112.5112.1
4344MURANKA, Klemens106.5112.0
4310OEDEGAARD, Jesper113.5112.0
4535PEIER, Killian118.5111.9
4618BERGER, Lars Brodshaug114.5109.2
4721MODIC, Andraz117.0108.9
4841KRAUS, Marinus110.5108.7
4915KALINICHENKO, Vitaliy117.0105.4
5028PEDERSEN, Robin109.0104.9
515MORASSI, Andrea108.0104.4
5217SUMSTAD, Are110.5102.6
536FREDHEIM, Kenneth Henningsmo109.5101.2
5420MUMINOV, Sabirzhan107.098.5
5511MARUSIAK, Yevhen102.095.3
5516SOKOLENKO, Konstantin105.095.3
5736ZNISZCZOL, Aleksander106.095.2
588MAURER, Joshua106.093.1
597KALINITSCHENKO, Anton110.091.8
6014KANG, Chil-ku108.089.5
619ANTONISSEN, Lars100.586.3
DSQ2BYRT, Tomasz109.5112.3


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec

komentarzy

Dodaj komentarz