Aktualności

PŚ Vikersund 2016: Weekend oczami skoczków

Za nami emocjonujący i obfitujący w rekordy życiowe weekend na Vikersundbakken. Ci, którzy oglądali zmagania na norweskim mamucie z pewnością nie narzekali na brak emocji. Sami zawodnicy chętnie dzielili się wrażeniami w mediach społecznościowych.

Od początku

Późnym czwartkowym popołudniem wszyscy skoczkowie zaczęli zjeżdżać się do Vikersund. Fotografię, zaraz po przylocie, umieścił na swoim facebookowym profilu Kamil Stoch:

Do norweskiej miejscowości, zamiast Bartłomieja Kłuska, dotarł Piotr Żyła. Maciej Kot poinformował o tym fakcie wszystkich fanów:

Nowe dni, nowe możliwości

Wyżej wspomniany reprezentant Polski miał pewien plan na piątkowe skoki. Odległe 30. miejsce nie satysfakcjonowało tego ambitnego zawodnika, czego upust dał, zamieszczając zdjęcie z trafnym opisem:

Sympatyczny zawodnik ze Szwajcarii, Simon Ammann, jako jedyny z reprezentantów swojego kraju przybył do Vikersund. Zamieszczając filmik z ogólnym wyglądem skoczni z pewnością sprawił, że serca kibiców zabiły mocniej:

Piotr Żyła również jest bardzo aktywny w sieci. Po kolejnej 30. lokacie zawodnika z Limanowej, popularny „Pieter” zabawnie skomentował skoki swojego kolegi:

Powody do zadowolenia miał za to Michael Haybock, który dwa dni temu był szósty, natomiast we wczorajszym konkursie uplasował się na 8. pozycji:

Również jego kadrowy kolega Stefan Kraft był bardzo zadowolony ze swoich występów. Dalekie i efektowne loty zapewniły mu 5. miejsce w piątek i 6. lokatę w sobotę:

Mimo zwycięstwa Roberta Kranjca w piątkowym konkursie, gratulacje otrzymał od samego Petera Prevca, który zdążył wygrać sobotnie oraz niedzielne zmagania:

Po piątkowym upadku Jurija Tepesa jego fani z pewnością przeżyli chwile zawahania. Sam zainteresowany szybko poinformował, że jest trochę poobijany, ale w kolejnych dniach zapowiada dalszą walkę:

Niedziela dla Prevca

Mimo kapitalnych lotów czołowych zawodników, niedzielny konkurs padł łupem słoweńskiego skoczka. Peter Prevc nie traci formy, z czego mogą być zadowoleni również jego kibice. Sam zainteresowany przyznał, że dzisiejsze zmagania były pełne dalekich skoków:

Zadowolenia nie krył także Piotr Żyła, który po prawie 2-miesięcznej przerwie w startach od zawodów z cyklu Pucharu Świata, zajął 12. miejsce, będąc jednocześnie najlepszym z Polaków:

W ten sposób loty w Vikersund dobiegły końca. Już od piątku zawodnicy będą skakać w fińskim Lahti na obiekcie Salpausselkae.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Paulina Ziemiańska