Aktualności

Peter Prevc pomimo gorszego występu w Lahti z ogromną przewagą prowadzi w „generalce”

Kolejne 100 punktów zostało dopisane po niedzielnym konkursie na konto Michaela Hayboecka, który w dalszym ciągu zajmuje 4. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pomimo jednego z gorszych występów w sezonie Peter Prevc z ponad 500 pkt. przewagi nad drugim Freundem pozostaje liderem „generalki”.

Prevc niezagrożony?

Peter Prevc w niedzielnym konkursie w Lahti zajął 9. lokatę, dzięki czemu ponownie umocnił się na miejscu lidera klasyfikacji generalnej PŚ (1648 pkt.). Należy nadmienić, że był to również jeden z najgorszych występów Słoweńca w tym sezonie (pomimo tego, że został sklasyfikowany w czołowej „10” zawodów). Prevc słabiej zaprezentował się jedynie w Lillehammer zajmując 11. miejsce.

Weekend Hayboecka

Fiński weekend skoków narciarskich w Lahti można uznać, iż należał do Michaela Hayboecka, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Austriak z 918 punktami obecnie zajmuje 4. lokatę w „generalce”. Wyprzedzają go (prócz Prevca) Severin Freund oraz Kenneth Gangnes.