PŚ: Peter Prevc wygrywa w Ałmatach i zapewnia sobie Kryształową Kulę!

Peter Prevc trzynasty raz w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium. Reprezentant Słowenii zwyciężył w kapitalnym stylu uzyskując w swoich skokach 139,5 oraz 139 metrów. Dzięki drugiemu triumfowi w Ałmatach podopieczny Gorana Janusa umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i już teraz może cieszyć się ze zdobycia Kryształowej Kuli.

W końcówce serii finałowej mieliśmy prawdziwy festiwal dalekich skoków. Z walki zwycięsko wyszedł nie tylko Peter Prevc, ale też drugi Severin Freund (137 i 141,5 m) oraz trzeci Daniel Andre Tande (140,5 i 139,5 m).

Miejsca od 4. do 6. zajęli kolejno Stefan Kraft, Michael Hayboeck oraz Richard Freitag.

W niedzielnych zawodach Pucharu Świata punktowało dwóch reprezentantów Polski. Dawid Kubacki konkurs zakończył na 25. miejscu, a Andrzej Stękała uplasował się 3 lokaty niżej. Udział w konkursie na 1. serii zakończyli 32. Maciej Kot, 39. Piotr Żyła i 46. Jakub Wolny.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pierwsze miejsce należy do Petera Prevca. Słoweniec na swoim koncie ma 1898 pkt., co daje mu 619 pkt. przewagi nad wiceliderem Severinem Freundem (1279 pkt.). Nawet gdyby Niemiec wygrał wszystkie konkursy do końca sezonu, a Słoweniec nie zdobył ani jednego punktu, to w Planicy Kryształowa Kula trafi w ręce Petera Prevca. Trzecie miejsce w „generalce” należy obecnie do Michaela Hayboecka, który zgromadził 1143 pkt.