Aktualności

PŚ Wisła: 9 Polaków w I konkursie [lista startowa]

4 marca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zostanie rozegrany pierwszy konkurs w siódmym periodzie Pucharu Świata 2015/2016. Po czwartkowych kwalifikacjach wiemy, że na starcie pojawi się 50 skoczków z 13 państw, w tym dziewięciu skoczków z naszego kraju. 

Polacy w pierwszej połowie stawki

Jako pierwsi swoje skoki oddadzą Jan Ziobro i Bartłomiej Kłusek. Dwaj reprezentanci Polski są jedynymi zawodnikami, którzy wystartują w piątkowych zmaganiach, a nie punktowali jeszcze w tym sezonie PŚ. Następnie z 10. numerem startowym na belce startowej zasiądzie Klemens Murańka, a chwilę później na rozbiegu Malinki pojawią się 15. Piotr Żyła, 18. Andrzej Stękała, 19. Maciej Kot, 21. Dawid Kubacki, 25. Stefan Hula i 28. Kamil Stoch.

Skoki na żywo od 19:00

Początek zawodów o 20:30. Półtorej godziny wcześniej zostanie rozegrana seria próbna. Wyniki wszystkich skoków narciarskich w Wiśle możecie śledzić dzięki relacji live FIS na skoki24.pl/live, a transmisje na żywo z konkursu przeprowadzą TVP 1, Eurosport 1 i TVP Sport.

Program PŚ w Wiśle (4 marca):

19:00 – seria próbna

20:30 – konkurs indywidualny (na żywo: TVP 1, Eurosport 1, TVP Sport)

Lista startowa piątkowego konkursu PŚ w Wiśle:

Nr startowyZawodnikKrajRocznik
1ZIOBRO Jan POL 1991
2KLUSEK Bartlomiej POL 1993
3BICKNER Kevin USA 1996
4COLLOREDO Sebastian ITA 1987
5LARINTO Ville FIN 1990
6ITO Kenshiro JPN 1990
7TOCHIMOTO Shohei JPN 1989
8BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 1991
9HVALA Jaka SLO 1993
10MURANKA Klemens POL 1994
11SAKUYAMA Kento JPN 1990
12ASIKAINEN Lauri FIN 1989
13ASCHENWALD Philipp AUT 1995
14DESCHWANDEN Gregor SUI 1991
15ZYLA Piotr POL 1987
16HLAVA Lukas CZE 1984
17MATURA Jan CZE 1980
18STEKALA Andrzej POL 1995
19KOT Maciej POL 1991
20GEIGER Karl GER 1993
21KUBACKI Dawid POL 1990
22DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 1984
23JANDA Jakub CZE 1978
24POPPINGER Manuel AUT 1989
25HULA Stefan POL 1986
26FETTNER Manuel AUT 1985
27TEPES Jurij SLO 1989
28STOCH Kamil POL 1987
29LEYHE Stephan GER 1992
30LANISEK Anze SLO 1996
31TAKEUCHI Taku JPN 1987
32WANK Andreas GER 1988
33HAUER Joachim NOR 1991
34KRANJEC Robert SLO 1981
35ITO Daiki JPN 1985
36AMMANN Simon SUI 1981
37WELLINGER Andreas GER 1995
38PREVC Domen SLO 1999
39KOUDELKA Roman CZE 1989
40STJERNEN Andreas NOR 1988
41FANNEMEL Anders NOR 1991
42FREITAG Richard GER 1991
43KASAI Noriaki JPN 1972
44TANDE Daniel Andre NOR 1994
45FORFANG Johann Andre NOR 1995
46KRAFT Stefan AUT 1993
47GANGNES Kenneth NOR 1989
48HAYBOECK Michael AUT 1991
49FREUND Severin GER 1988
50PREVC Peter SLO 1992

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Anna Karczewska / PZN

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz