PŚ Wisła: Upadek Alexa Insama w kwalifikacjach

Włoski skoczek narciarski Alex Insam podczas kwalifikacji do piątkowych zawodów Pucharu Świata w Wiśle-Malince zaliczył nieprzyjemnie wyglądający upadek. 18-latka nie zobaczymy już na obiekcie im. Adama Małysza.

Jak informuje portal Eurosport.onet.pl, Alex Insam od pewnego czasu miał problemy z kolanem. Po upadku w Wiśle, Włoch został skierowany do szpitala na konieczne badania i najprawdopodobniej nie zobaczymy go już podczas sobotnich kwalifikacji do kolejnego konkursu.

Insam-Alex-5

Alex Insam po upadku z grymasem bólu na twarzy trzymał się za prawe kolano, fot. Aleksandra Bazułka

Insam w zawodach Pucharu Świata nie prezentował do tej pory wysokiej formy, ale kwalifikacyjny skok na odległość 117 metrów dałby mu najprawdopodobniej awans do konkursu. Niestety, kilkanaście metrów po wylądowaniu Włoch upadł na zeskok i z grymasem na twarzy chwycił się za prawe kolano. Na wybiegu pojawiły się służby medyczne, które udzieliły zawodnikowi niezbędnej pomocy medycznej.

W tym sezonie włoski skoczek dobrze radzi sobie w Pucharze Kontynentalnym – zgromadził już 185 punktów, a w Bischofshofen zajął nawet 2. miejsce. Insam startował także podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Rasnovie, gdzie został sklasyfikowany na 18. pozycji.

• Źródło: eurosport.onet.pl