Aktualności

Niedziela w Titisee-Neustadt, Czajkowskim i Szczyrku

Kolejna niedziela marca przyniesie wiele emocji i pięknych skoków okraszonych wiwatami kibiców zebranych pod obiektami w Titisee-Neustadt, Czajkowskim oraz Szczyrku. Najlepsi zawodnicy ze wszystkich stron świata zmierzą się ze sobą, aby powalczyć o jak najwyższe lokaty w konkursach Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego oraz Mistrzostw Polski Kobiet i Juniorów D i C.

Puchar Świata w Titisee-Neustadt

W niedzielę 13 marca odbędzie się drugi z konkursów zaplanowanych na weekend w Titisee-Neustadt. Zawody rozegrane zostaną na Hochfirstschanze (HS-142), której tegorocznym rekordzistą jest Domen Prevc. W ostatni piątek osiągnął tutaj odległość 148 metrów. W kwalifikacjach weźmie udział 60 zawodników, w tym siedmiu biało-czerwonych. Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

W niedzielne południe, punktualnie o 12:00, odbędą się kwalifikacje do pierwszej serii konkursu, która została zaplanowana na godzinę 13:45. Po niej odbędzie się seria finałowa, a następnie dekoracja zwycięzców.

12:00 – kwalifikacje

13:45 – konkurs

Konkurs będzie transmitowany przez dwie stacje telewizyjne: Eurosport 1 oraz TVP 1. Transmisja w telewizyjnej Jedynce rozpocznie się o 13:35, a w Eurosporcie pięć minut później. Wyniki kwalifikacji i konkursu będziecie mogli śledzić także na skoki24.pl/live.

Puchar Kontynentalny w Czajkowskim

Zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w rosyjskim kompleksie sportów zimowych – Czajkowskim. Będą to ostatnie zawody cyklu w tym sezonie. Zawodnicy będą oddawać swoje skoki na obiekcie o rozmiarze 140 metrów i punkcie K umieszczonym na 125. metrze. Na starcie stanie 43 skoczków, pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Równo w południe rozpocznie się seria próbna, a o 13:00 nastąpi pierwsza seria konkursowa. Po niej odbędzie się seria finałowa i dekoracja zwycięzców.

12:00 – seria próbna,

13:00 – konkurs

Mistrzostwa Polski w Szczyrku

Mistrzostwa Polski Kobiet oraz Juniorów D i C będą miały miejsce na kompleksie Szczyrk Skalite. Konkursy odbędą się na obiekcie o rozmiarze 77 metrów dla Kobiet i Juniorów D, a Juniorzy C zmagać się będą z obiektem o rozmiarze 106 metrów. Poniżej możecie zobaczyć porządek w jakim przebiegną zawody.

10:00 – skoki juniorów D (seria próbna oraz dwie konkursowe),

10:00 – skoki kobiet (seria próbna oraz dwie konkursowe),

12:00 – skoki juniorów C (seria próbna oraz dwie konkursowe).


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Angelika Uchacz