PŚ Titisee-Neustadt: Forfang przeskakuje Prevca!

Neustadt-podium-7

Johann Andre Forfang skokami na odległość 144 i 143 m wygrał sobotnie zawody Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Drugie miejsce na podium wywalczył Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Norweg Kenneth Gangnes.

Niespodziewany triumfator

13 dni minęło już od ostatniego triumfu Petera Prevca w zawodach Pucharu Świata. Podopieczny Gorana Janusa może być już pewny zdobycia Kryształowej Kuli, ale dziś musiał uznać wyższość norweskiego skoczka – Johanna Andre Forfanga. Podium uzupełnił jego reprezentacyjny kolega Kenneth Gangnes.

Tuż za przysłowiowym pudłem został sklasyfikowany Domen Prevc, 5. pozycję wywalczył wicelider Pucharu Świata – Severin Freund, a czołową szóstkę zamknął Anders Fannemel.

Do najlepszej „10” konkursu wskoczyli również Simon Ammann, Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen oraz Andreas Wank.

Polacy na plus?

Punktowało pięciu reprezentantów Polski: 13. Kamil Stoch, 20. Stefan Hula, 24. Maciej Kot, 27. Dawid Kubacki, który zaliczył niegroźny upadek w rundzie finałowej oraz 29. Andrzej Stękała.

Udział w konkursie na 1. serii zakończyli 39. Bartłomiej Kłusek i 40. Piotr Żyła.

Kolejne zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt już w niedzielę. Na 12:00 zaplanowano kwalifikacje, a o 13:45 odbędzie się pierwsza seria konkursowa.