Aktualności

PŚ Planica: Peter Prevc najdalej w serii próbnej, Norwegowie najlepsi

Przed nami ostatnie w tym sezonie zawody drużynowe w Pucharze Świata. W serii próbnej, poprzedzającej konkurs, z najlepszej strony pokazał się Peter Prevc.  Tuż za nim uplasował się Michael Hayboeck oraz Kenneth Gangnes. Najlepszy skok wśród czwórki Polaków oddał Kamil Stoch.

Próbna dla Prevca

Najlepszy skok w serii poprzedzającej dzisiejszy konkurs drużynowy oddał Peter Prevc. Słoweniec wylądował na 237. metrze Letalnicy. Tuż za nim znalazł się Michael Hayboeck (235 m) oraz Kenneth Gangnes (232 m). W czołowej „6” serii próbnej znalazł się również Johann Andre Forfang, Richard Freitag oraz Daniel Andre Tande.

Najlepsi drużynowo w serii próbnej byli Norwegowie.

Odległości Polaków

Najlepszym Polakiem w serii próbnej był Kamil Stoch, który skoczył 211,5 metra. Skrócone wyniki polskiej drużyny:

11. Kamil Stoch – 211,5 m/ 124,4 pkt.

13. Andrzej Stękała – 205,5 m/ 114,9 pkt.

21. Maciej Kot – 199,5 m/ 108 pkt.

22. Stefan Hula – 197,5 m/ 105,9 pkt.

Wyniki serii próbnej

LokataNazwisko, imięOdległość (m)Łączna nota
1Prevc, Peter237.0154.2
2Hayboeck, Michael235.0151.8
3Gangnes, Kenneth232.0146.7
4Forfang, Johann Andre229.0143.4
5Freitag, Richard226.5141.6
6Tande, Daniel Andre223.5133.4
7Kranjec, Robert221.5130.7
8Koudelka, Roman213.5128.1
9Fannemel, Anders214.5127.8
10Semenic, Anze209.5125.8
11Stoch, Kamil211.5124.4
12Kraft, Stefan210.5121.9
13Poppinger, Manuel205.5114.9
13Stekala, Andrzej205.5114.9
15Takeuchi, Taku203.5113.8
16Eisenbichler, Markus203.0112.5
17Hlava, Lukas204.0112.4
18Kozisek, Cestmir200.5110.5
19Fettner, Manuel202.5109.6
20Freund, Severin199.5108.2
21Kot, Maciej199.5108.0
22Hula, Stefan197.5105.9
23Leyhe, Stephan197.0104.2
24Tepes, Jurij196.5102.3
25Rhoads, William191.0101.6
26Kobayashi, Ryoyu195.098.7
27Bickner, Kevin186.593.0
28Matura, Jan184.590.9
29Glasder, Michael176.580.0
30Alexander, Nicholas176.077.4
DNSKasai, Noriaki--
DNSIto, Daiki--


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Kacper Kolenda

Dodaj komentarz