Aktualności

Gregor Schlierenzauer już po operacji

29 marca Gregor Schlierenzauer przeszedł operację prawego kolana. Austriak oddał się pod opiekę lekarzy z prywatnej kliniki w Hochrum, a w piątek po raz pierwszy od kilku miesięcy pojawi się na konferencji prasowej. 

Ciężki okres

Nie tak miał wyglądać sezon 2015/2016 w wykonaniu Gregora Schlierenzauera. Najpierw nieudane starty w zawodach Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni, następnie decyzja o zawieszeniu sportowej kariery, a potem fatalne wieści o kontuzji więzadła krzyżowego w prawym kolanie.

Konieczna operacja

Obecnie Gregor Schlierenzauer jest już po operacji kontuzjowanego kolana. Do powrotu na skocznię jednak daleka droga. W tym tygodniu Tyrolczyk przebywa szpitalu, a następnie będzie musiał przejść niezbędną rehabilitację, aby wrócić do pełni sił. Niewykluczone, że przerwa od treningów wyniesie nawet kilka miesięcy.

Co dalej?

Czy Austriakowi wystarczy motywacji do dalszego kontynuowania kariery i jaki dokładnie jest jego stan zdrowia? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek, gdyż Schlierenzauer pojawi się na konferencji prasowej. To pierwsze tego typu spotkanie z mediami od podjęcia decyzji o zawieszeniu kariery.


  • Źródło: skispringen.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec