Aktualności

Świat skoków między sezonami nie umiera

Sezon zimowy 2015/16 dobiegł końca, a do sezonu letniego pozostaje jeszcze sporo czasu, jednak świat skoków narciarskich nie zamiera, a wielu skoczków wcale nie próżnuje. Miesiące te będą czasem pracy i obfitować będą również w wydarzenia atrakcyjne dla kibiców. Konferencja kalendarzowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, Mecz Gwiazd w Szczecinie czy powołanie nowych kadr Polskiego Związku Narciarskiego to niewielka część tego, co niesie najbliższy czas.

Czas między sezonami tylko czasem odpoczynku?

Nic bardziej mylnego! Jest to okazja na wdrożenie zmian w kadrach, analizę minionego sezonu oraz przygotowanie się do kolejnego, gdyż Letnie Grand Prix to kolejne wyzwania i sprawdzian z poczynionych przygotowań. W tym okresie czeka nas m. in. konferencja kalendarzowa FIS, na której zapadną kolejne decyzje odnośnie Letniego Grand Prix 2016 oraz Pucharu Świata 2016/2017. Czeka nas także powołanie nowych kadr Polskiego Związku Narciarskiego, a także, co ważne dla biało-czerwonej kadry, początek obowiązywania umowy z nowym trenerem.

Inauguracja pracy nowego trenera polskiej kadry

Dokładnie 1 maja zacznie obowiązywać umowa podpisana z nowym trenerem polskich orłów, Stefanem Horngacherem. Następca Łukasza Kruczka zaznacza, że chce się rozwijać jako szkoleniowiec i jak sam przyznaje, ma pomysł jak poprawić sytuację naszych skoków. Wtedy też zaczną się treningi oraz wspólna praca, której celem mają być bardzo dobre wyniki podczas dwóch nadchodzących sezonów. Trener będzie mieć na pewno istotny wpływ na powołanie kadr i sztabów szkoleniowych na sezon 2016/2017.

Premiera filmu „Eddie zwany Orłem”

27 maja 2016 roku odbędzie się w Polsce premiera długo wyczekiwanego filmu biograficznego o zmaganiach Michaela „Eddiego” Edwardsa, który pomimo przeciwności losu pojechać na Igrzyska Olimpijskie w Calgary w 1988 roku. Chociaż wszystko świadczyło przeciwko niemu, stanął do walki o wyjazd na igrzyska, gdzie ostatecznie zjednał sobie serca kibiców z całego świata. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Taron Egerton, a charyzmatycznego trenera Bronsona Peary’ego zagrał sam Hugh Jackman.

Mecz Gwiazd w Szczecinie

Tydzień przed premierą filmu, bowiem już 21 maja odbędzie się siódma edycja Meczu Gwiazd, w którym siatkarze oraz skoczkowie zmierzą się w charytatywnym pojedynku na rzecz małych podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Niestety, nie znamy jeszcze wszystkich nazwisk tegorocznej edycji. Możemy być jednak pewni przybycia Macieja Kota oraz jego brata Jakuba Kota. Bilety na to wydarzenie możecie zakupić za pośrednictwem strony azotyarena.pl

O tych i wielu innych wydarzeniach mających miejsce w najbliższych miesiącach będziemy Was na bieżąco informować na łamach skoki24.pl. Bądźcie czujni!


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Angelika Uchacz