Aktualności

Halvor Egner Granerud w szpitalu

Halvor Egner Granerud, 19-letnia nadzieja norweskich skoków narciarskich, został w niedzielę 3 kwietnia przetransportowany do szpitala w Lillehammer. Diagnoza po wypadku, do którego doszło podczas wykonywania salta, wskazała przebite prawe płuco.

Wielbiciel adrenaliny

Trzeciego kwietnia do szpitala w Lillehammer trafił młody Norweg Halvor Egner Granerud znany z tego, że lubi ryzyko i dobrą zabawę. Udowodnił to w 2013 roku oddając skok będąc ubranym jedynie w podstawowe wyposażenie zawodnika – buty, narty, rękawiczki, kask i gogle. Tym razem jednak wyczyny nie zakończyły się szczęśliwie, gdyż Granerud ma przebite prawe płuco. Na szczęście jego stan jest dobry.

Młody talent

Dziewiętnastolatek ma za sobą najlepszy sezon w życiu. Skakał w Turnieju Czterech Skoczni, a jako przedskoczek w Vikersund poprawił swój rekord życiowy lądując na granicy 240 metrów. Zanotował także bardzo dobre miejsca w zawodach FIS Cup i konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Duch drużyny

Utalentowanego lotnika odwiedzili w szpitalu koledzy z reprezentacji – Anders Fannemel oraz Tom Hilde. Sam Halvor wstawił na swojego Instagrama zdjęcie ze szpitala. Porównał swoje odczucia do kilkukrotnego uniknięcia naboju, ale zapowiada, że szybko wydobrzeje.


O autorze

Angelika Uchacz