Aktualności

Rosja z nowym (starym) trenerem

Po zakończonym sezonie zimowym 2015/2016 w wielu ekipach zachodzą zmiany na stanowisku trenera głównego. Także Rosyjska Federacja Narciarska, po słabym sezonie rosyjskich skoczków, postanowiła dokonać zmian i ponownie zatrudnić Aleksandra Arefiewa.

Były trener
Matjaz Zupan to trener posiadający bardzo bogaty życiorys. Niegdyś skoczek narciarski, a od lat znany w środowisku skoków szkoleniowiec. Współpracował z czeską kadrą B, słoweńską kadrą A oraz reprezentacją Francji. Od 2014 był głównym trenerem Rosjan, jednak teraz jego czas i w tym kraju dobiegł końca.

Nowy-stary trener
Nowym trenerem zatrudnionym przez Rosyjską Federację Narciarską jest Aleksander Arefiew. Rosjanin już wcześniej zajmował to stanowisko, ale zrezygnował z niego po sezonie 2013/2014. Obecnie dostał ponownie szansę prowadzenia narodowej reprezentacji Rosji.

– Wiedza i autorytet, który posiada Arefiew są w zupełności wystarczające, żeby poprowadzić nasz zespół. Ponowne jego zatrudnienie, ma pozwolić na rozwiązanie wiele zespołowych problemów. Trener Arefiew został wybrany z grona wielu godnych kandydatów – komentuje wybór Arefiewa na trenera szef rosyjskiego związku – Dmitrij Dubrowski.


  • Źródła: skijumpingrus.ru/ informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Justyna Gorzkowska