Aktualności

4 skoczków na Meczu Gwiazd w Szczecinie

21 maja w Szczecinie sportowcy o wielkich sercach zagrają wspólnie dla Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych. W siódmej edycji Meczu Gwiazd wystąpi 4 skoczków narciarskich: Jakub Kot, Maciej Kot, Grzegorz Miętus i Andrzej Stękała. Oprócz siatkarskich umiejętności, skoczkowie zaprezentują widowni także swój puchar, który otrzymali za wywalczenie drużynowego mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, bo tak się składa, że cała czwórka stanęła na najwyższym stopniu podium krajowej rywalizacji.

Bez nich nie ma Meczu Gwiazd

W pierwszym tygodniu maja Stowarzyszenie Siatkarze Dla Hospicjum ujawniło nazwiska tych skoczków, którzy 21 maja zaprezentują się w szczecińskiej Azoty Arenie. Na parkiecie pojawią się tradycyjnie Maciej Kot i jego brat Jakub Kot. Bracia Kot do Szczecina zawitają kolejny raz. Co roku zgodnie przyznają, że pojawią się na Meczu Gwiazd, nawet jeśli nie dostaną zaproszenia.

Na północ Polski przyjedzie również Andrzej Stękała, który okazał się odkryciem minionego sezonu. 20-latek z Zakopanego zadebiutował w Pucharze Świata 19 grudnia 2015 i tego samego dnia wywalczył pierwsze punkty. 14 lutego Stękała zbliżył się do rekordu Polski, lądując w Vikersund na 235. metrze. Udział w meczu potwierdził również Grzegorz Miętus – brat kadrowicza Krzysztofa Miętusa. W minionym sezonie startował on w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup. W tych drugich zajął 4. miejsce w Villach (Austria) i 5. w Zakopanem.

MP023-5

Drużynowych mistrzów Polski zobaczymy podczas Meczu Gwiazd w Szczecinie, fot. Aleksandra Bazułka

„Pomagamy dzięki Twojej pomocy”

– To siódma edycja Meczu Gwiazd i dziewiąty rok działalności na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych. W tym roku celem akcji jest zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie małych podopiecznych. M.in. dwa asystory kaszlu, z których każdy kosztuje około 20 tysięcy złotych oraz wsparcie podopiecznych Grupy Wsparcia w Żałobie. Dotychczas Mecze Gwiazd obejrzało łącznie 10168 kibiców. Swoją obecnością wsparło nas 125 Gwiazd. Przez 9 lat działalności zebraliśmy łącznie 873146,54 złotych – informują organizatorzy na stronie internetowej meczgwiazd.szczecin.pl, gdzie ciągle możecie zakupić bilety na to wydarzenie. Poniżej prezentujemy wideo zapowiedź Meczu Gwiazd 2016.


O autorze

Przemysław Krawiec