Aktualności

Składy francuskich kadr ujawnione

We wtorek, 3 maja, Francuski Związek Narciarski ogłosił składy swoich kadr na najbliższy sezon. Decyzje obejmują zarówno kadry mężczyzn, jak i kobiet. Zmiany w nich nie są radykalne. Na reprezentację Francji składać się będzie 4 kadry mężczyzn i 3 kobiet.

Nowe (stare) kadry

W sezonie 2016/2017 kadrę A zasilą skoczkowie i skoczkinie, którzy w minionym sezonie potwierdzali swoją dobrą dyspozycję zarówno na zawodach Pucharu Świata, jak i konkursach organizowanych wewnątrz kraju. Są to zatem Vincent Descombes Sevoie – mistrz Francji mężczyzn w skokach narciarskich oraz Julia Clair – srebrna medalistka Mistrzostw Francji z 2010 i 2011 roku.

Kadrę B stanowić będą zaś zawodnicy, którzy możliwie regularnie oddawali skoki podczas zawodów Pucharu Świata, czyli wśród pań – Léa Lemare i Coline Mattel, a u panów – Ronan Lamy Chappuis i Paul Brasme.

Zostaną także stworzone 3 grupy juniorskie – 2 mężczyzn i 1 kobiet.

Pierwszą kadrę juniorską stworzą Noëlig Revilliod Blanchard oraz Thomas Roch Dupland. Trenować oni będą pod okiem Gérarda Colina oraz jego pomocnika Roberta Treitingera.

Do drugiej kadry juniorskiej przydzieleni zostali Mathis Contamine i Jonathan Learoyd, których szkoleniowcami zostaną Nicolas Dessum i Nicolas Bal.

W ramach trzeciej kadry juniorskiej występować będą Océane Avocat Gros, Romane Dieu i Lucile Morat. Trenować będą one pod opieką Damiena Maitre’a, który zajmie się także kadrami A i B.

Zmiany w kadrze francuskiej nie są diametralne, ale takie, a nie inne, rozłożenie sił w reprezentacji może przynieść o wiele lepsze efekty niż w ubiegłych sezonach. Dodatkowo Francuzi liczą na swoich utalentowanych juniorów oraz Julię Clair, która zasłużenie awansowała do kadry A.


  • Źródło: ffs.fr
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Monika Baran