Aktualności

Trwa rekrutacja do SMS Szczyrk

Wystartowała rekrutacja do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a pod koniec maja tego roku kandydaci wezmą udział w testach sprawnościowych.

Wstępne egzaminy

30 i 31 maja 2016 roku odbędą się wstępne egzaminy sprawnościowe do SMS w Szczyrku. Będą one przeznaczone głównie dla roczników 2000 i 2003, które w przyszłym roku utworzą pierwszą klasę w gimnazjum i liceum. Testy rozpoczną się 30 maja o godzinie 10:00 na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku i zostaną przeprowadzone również o tej samej godzinie kolejnego dnia.

Perspektywy

Kształcenie się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności sportowych na kolejnych poziomach edukacji, a jej absolwentom daje szansę kontynuowania nauki na Akademii Wychowania Fizycznego lub innych wyższych uczelniach. Zawodnicy objęci są profesjonalną opieką trenerską przy wsparciu m.in. psychologa, fizjologa i dietetyka sportu. Nic więc dziwnego, iż wychowankowie tej placówki chwalą spędzony w niej czas.

– Wspominam te lata bardzo dobrze. Dzięki tej szkole dostałem się do kadry i miałem naprawdę duże możliwości rozwoju. – powiedział Przemysław Kantyka po skończeniu szkoły w 2015 roku.

Absolwenci z sukcesami

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku może pochwalić się kilkoma naprawdę znanymi absolwentami, bowiem uczęszczali do niej tacy zawodnicy jak: Piotr Żyła, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek oraz wcześniej wspomniany Przemysław Kantyka.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie smsszczyrk.pl.


  • Źródło: smsszczyrk.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Michał Kardynał