Aktualności

Wideo-czat z Andrzejem Stękałą [zadaj pytanie]

Chociaż Szczecin nie ma wiele wspólnego ze skokami narciarskimi, to co roku na Pomorze Zachodnie przyjeżdżają czołowi przedstawiciele tego sportu z naszego kraju. Celem ich podróży jest udział w Meczu Gwiazd, a tym samym pomoc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W tym roku na parkiecie Azoty Areny zobaczymy m.in. Andrzeja Stękałę, który przy tej okazji przyjął również zaproszenie od naszej redakcji na wideo-czat i odpowie na Wasze pytania.

Skoczowie o złotych sercach

Prosto ze zgrupowania w austriackim Hinzenbach do Szczecina przybędą Maciej Kot oraz Andrzej Stękała – dwaj podopieczni trenera Stefana Horngachera z kadry A. Oprócz nich udział w Meczu Gwiazd 2016 potwierdzili także Jakub Kot oraz Grzegorz Miętus. Cała czwórka pod koniec marca wywalczyła złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w Wiśle-Malince. Skoczkowie Ci mają nie tylko złote medale, ale także złote serca, gdyż postanowili wesprzeć działania Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum, które w tym roku po raz siódmy organizuje Mecz Gwiazd.

Wideo-czat z Andrzejem Stękałą

Przy okazji wizyty w Szczecinie nasze zaproszenie na wideo-czat z kibicami przyjął Andrzej Stękała. Niestety, bardzo napięty kalendarz najbliższej soboty sprawił, że nie będzie możliwa transmisja rozmowy na żywo. Zapewniamy jednak, że zadamy Wasze pytania Andrzejowi, a nagranie całej rozmowy udostępnimy w ciągu najbliższych kilku dni.

Przypomnijmy, że Andrzej Stękała jest nie tylko medalistą mistrzostw Polski w skokach narciarskich, ale także zwycięzcą klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w sezonie 2014/2015. Zawodnik AZS Zakopane zadebiutował w Pucharze Świata 19 grudnia 2015, zdobywając od razu pierwsze punkty w swojej karierze. W minionym sezonie reprezentant Polski trenował pod okiem Macieja Maciusiaka, odnosząc wiele sukcesów. 20-latek z Zakopanego zbliżył się nawet do rekordu Polski w długości skoku narciarskiego, lądując na 235. metrze Vikersundbakken.

Zadaj swoje pytania!

Pytania do Andrzeja Stękały możecie zadawać w komentarzach pod tym artykułem, a także na naszym Facebooku, Twitterze i Instagramie. Rozmowę przeprowadzimy w sobotę przed Meczem Gwiazd, dlatego na Wasze propozycje pytań czekamy najpóźniej do soboty 21 maja do godz. 11:00. Przypomnijmy, że Mecz Gwiazd 2016 startuje o 17:00, a godzinę wcześniej rozpoczyna się nasza relacja live (minuta po minucie foto-wideo). Serdecznie zapraszamy!


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Przemysław Krawiec