Aktualności

Wisła rozdała nagrody dla sportowców

25 maja Rada Miasta i Burmistrz Wisły nagrodzili młodych sportowców, przyznając im stypendia i nagrody sportowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się także skoczkowie narciarscy.

Nagrody dla skoczków

Podczas sesji Rady Miasta Wisła postanowiono uhonorować młodych miejscowych sportowców, dla których ubiegły rok był bogaty w sukcesy. Wśród zawodników, którzy otrzymali stypendia i nagrody znalazł się Artur Kukuła. Statuetki z wyróżnieniami otrzymało natomiast wielu przedstawicieli narciarstwa klasycznego: Tymoteusz Cienciała, Paulina Cieślar, Bartosz Czyż, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko, Jakub Jurosz, Kacper Juroszek, Marcin Małyjurek, Mateusz Małyjurek, Tomasz Pilch, Łukasz Podżorski, Wiktor Szozda i Paweł Wąsek.

Młodzi, ale z sukcesami

Jednym z wyróżnionych zawodników jest Tymoteusz Cienciała. To zaledwie kilkuletni skoczek, ale ma na swoim koncie pierwsze znaczące sukcesy, nie tylko krajowe, ale i zagraniczne. Tymek startował z sukcesami m.in. w Bad Freienwalde. Nagrodę otrzymała również Paulina Cieślar – zawodniczka WSS Wisła, urodzona w 2002 roku. Podczas tegorocznej edycji LOTOS Cup tylko raz dała się wyprzedzić rywalkom, a wszystkie pozostałe starty do pasmo triumfów. Także na igielicie pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając swoją kategorię wiekową podczas Memoriału im. Leopolda i Władysława Tajnerów. Z kolei Tomasz Pilch dzięki dobremu poprzedniemu sezonowi znalazł się w obecnej kadrze juniorskiej prowadzonej przez Macieja Maciusiaka.


  • Źródło: wisla.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Justyna Gorzkowska