Aktualności

Zapowiedź czerwca ze skokami narciarskimi

Czerwiec to miesiąc poprzedzający początek letniego sezonu w skokach narciarskich. Przed nami Kongres FIS w Cancun, Barbarian Hill, kolejne zgrupowania polskich i zagranicznych skoczków, a także Memoriał Józefa Przybyły w Bystrej.

Kongres FIS Cancun

Jak co roku komisja kalendarzowa FIS zatwierdzi kalendarze Pucharu Świata, Pucharu Kontynentalnego czy FIS Cup na kongresie, który zorganizowany zostanie już w pierwszym tygodniu czerwca. Warto wspomnieć, iż we wstępnym kalendarzu znalazły się zarówno zimowe konkursy najwyżej rangi w Wiśle, jak i w Zakopanem. Na skoczni imienia Adama Małysza najlepsi skoczkowie mieliby rywalizować o zwycięstwo podczas dwóch konkursów indywidualnych (14-15.01.2017), a tydzień później karuzela Pucharu Świata miałaby zawitać do Zakopanego, gdzie zaplanowany jest konkurs drużynowy i indywidualny. Letnia Grand Prix ma odbyć się tradycyjnie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W Polsce na skoczniach w Szczyrku, Wiśle i Zakopanem zaplanowano także konkursy niższej rangi.

Barbarian Hill

Już 4 czerwca będziemy mieli okazję być świadkami nietypowego wydarzenia w Wiśle. Organizatorzy Barbarian Hill postanowili wykorzystać skocznię imienia Adama Małysza do biegania. Udział w imprezie może wziąć każdy, kto zgłosił się za pomocą formularza na stronie barbarianrace.pl i dokona wpłaty startowej w kasie lub przez internet. Podbieg ma prawie 35 stopni nachylenia, co stanowi wyzwanie nie tylko dla nowicjuszy, ale też czołowych biegaczy. Startujący będą mieli do pokonania około 250 metrów morderczej trasy, która z pewnością odciśnie swoją moc w niejednych nogach.

Kolejne zgrupowania skoczków narciarskich

Przygotowania kadry polskich skoczków do sezonu letniego nabierają rozpędu. Niedawno oddawali skoki na obiekcie w Szczyrku, a także w austriackim Hinzenbach. Obecnie skoczkowie z kadry A trenują w Hinzenbach, a kadra B będzie skakać w Planicy. Przygotowania do sezonu rozpoczęły już także inne reprezentacje. Pierwsze skoki mają za sobą m.in. Włosi czy Austriacy.

Memoriał Przybyły w Bystrej

Zwieńczeniem miesiąca będzie memoriał Józefa Przybyły, który planowany jest na 25 czerwca w Bystrej. Są to zawody organizowane głównie z myślą o najmłodszych i mniej doświadczonych adeptach skoków narciarskich.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Paulina Kasjaniuk