Aktualności

Mecz Gwiazd 2016 – ciekawostki (wideo i foto)

Mecz Gwiazd 2016 stał się już historią. Prezentujemy najciekawsze momenty tegorocznej edycji wydarzenia, która zakończyła się sukcesem, ponieważ Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum zebrało ponad 180 tysięcy złotych na potrzeby ZHDiD.

Mecz Gwiazd 2016

W tym roku w Meczu Gwiazd udział wzięło czterech skoczków narciarskich: Andrzej Stękała, Maciej Kot, Jakub Kot oraz Grzegorz Miętus. Sportowcy rywalizowali w dwóch drużynach: Stars oraz Gwiazdy. Mecz zaczął się parę minut po godzinie 17.00 kosmicznym wejściem po czerwonym dywanie.

Mecz Gwiazd, Grzegorz Miętus1 -8

Grzegorz Miętus podczas Meczu Gwiazd 2016

„Wielki” Jakub Kot

Podczas tegorocznej edycji Meczu Gwiazd najwyższym zawodnikiem na parkiecie okazał się być nie kto inny jak skoczek narciarski! Dzięki małej pomocy kolegów z boiska (m.in. Krzysztofa Śmigla) Jakub Kot mógł się zaprezentować z niecodziennej wysokości. Najlepsze fragmenty gry zakopiańczyka w poniższym materiale wideo.

Licytacje

Nie zapominajmy jaki jest główny cel organizacji Meczu Gwiazd. Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum gromadzi fundusze na pomoc w działaniach Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W tym roku organizacja może pochwalić się zebraniem kwoty 181 317 zł, zaś w ciągu dziewięciu lat działalności przekroczeniem sumarycznego miliona złotych. Podobnie jak w latach poprzednich również i w tym podczas Meczu Gwiazd odbyło się kilka licytacji. Publiczność mogła zdobyć m.in. srebrne serce, kask Klemensa Murańki, narty do skoków narciarskich z autografami polskich zawodników oraz dwa złote medale Chemika Police za Mistrzostwo Polski w obecnym i zeszłym sezonie. To właśnie w ostatniej licytacji padł rekord. Za trofea siatkarek jeden z kibiców przekazał na rzecz hospicjum 10 500 zł.

medale Chemika PoliceMG2016030-1

Katarzyna Gajgał-Anioł z medalami Chemika Police

Kosmiczny mecz

Po 3 setach gry w siatkówkę drużyn Stars oraz Gwiazd na boisku Azoty Areny pojawiły się gwiazdy sztuk walk, m.in. karatecy oraz bokserzy. W tegorocznym kosmicznym meczu zmierzyli się sportowcy „wagi ciężkiej” z zawodniczkami Chemika Police.

Krzysztof WłodarczykMG2016033-1

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk podczas Meczu Gwiazd 2016

Autografy i zdjęcia

Mecz Gwiazd w Szczecinie to również świetna okazja dla kibiców, aby zdobyć autograf znanego sportowca, czy zrobić sobie z nim zdjęcie. W znanej już „rozdawalni autografów” przez kilkadziesiąt minut znajdowali się wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji.

Mecz Gwiazd, autografy1

Tzw. „masowa rozdawalnia autografów”

Wideo-czat 

Tradycyjnie przed Meczem Gwiazd zorganizowaliśmy wideo-czat, w którym jeden ze skoczków narciarskich odpowiadał na Wasze pytania. Rok temu gościliśmy Jakuba Kota, w tym roku nasze zaproszenie przyjął Andrzej Stękała.

Mecz Gwiazd 2017

Charytatywna impreza w Szczecinie wpisała już się na stałe do naszego kalendarza, w 2017 roku w drugiej połowie maja ponownie gwiazdy polskiego sportu spotkają się w Azoty Arenie, aby wspierać podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wśród uczestników nie może zabraknąć skoczków narciarskich. Jakub Kot w rozmowie z nami po tegorocznej edycji powiedział, że jak tylko zdrowie dopisze to będzie również za rok.

21 czerwca opublikujemy na naszym kanale w serwisie YouTube materiał wideo z najciekawszymi momentami tegorocznej edycji Meczu Gwiazd. Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco!

Turniej amatorski

Każdego roku tuż przed Meczem Gwiazd w hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbywa się turniej amatorski w siatkówkę, którego celem jest również zgromadzenie funduszy dla ZHDiD. Od kilku lat w drużynie Flor&Friends występują dwaj skoczkowie narciarscy – Maciej i Jakub Kot.

Fotogaleria z turnieju amatorskiego:

[huge_it_gallery id=”161″]


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda