Aktualności

,,Szczęśliwy dukat” Adama Małysza

Były polski skoczek narciarski wraz z innymi wybitnymi sportowcami postanowił wziąć udział w akcji charytatywnej ,,Szczęśliwe Dukaty”, która rozpocznie się już 9 czerwca.

Czym jest akcja?

,,Szczęśliwe dukaty” to akcja charytatywna, która w tym roku odbędzie się już po raz trzeci. Tym razem jej organizatorami są trzy fundacje: TVN ,,Nie jesteś sam”, UNICEF i ,,MG13”, czyli fundacji Marcina Gortata pomagająca dzieciom poprzez sport oraz oczywiście Polska Mennica.

Całe przedsięwzięcie polega na tym, że sławne osoby projektują swoje szczęśliwe dukaty, które potem sprzedawane są w wielu sklepach, a dochód z ich sprzedaży zostaje w całości przeznaczony na pomoc potrzebującym. W poprzednich edycjach swoje ,,szczęśliwe dukaty” projektowali dziennikarze i prezenterzy. Natomiast ten rok to szansa nabycia dukata przynoszącego szczęście, które stworzyli wielcy sportowcy: Robert Lewandowski, Rafał Sonik, Marcin Gortat i Adam Małysz.

,,Nie będziemy konkurować tylko chcemy zrobić coś wspólnie, wtedy ma to większą siłę.” – tak na temat akcji wypowiada się Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezesa fundacji TVN ,,Nie jesteś sam”.

Zysk ze sprzedaży zostanie podzielony na wszystkie fundacje, a każda z nich przeznaczy pieniądze na to, co jest dla niej najważniejsze.

,,Skokowy” akcent

W tym roku również Adam Małysz postanowił pomóc innym i zaprojektował swojego ,,szczęśliwego dukata”. Widnieje na nim jego data urodzenia oraz orzeł – symbol, który jak sam podkreśla towarzyszy mu przez cały czas.

Były polski skoczek narciarski podkreśla, że pomaganie jest bardzo ważne. „Jeśli ktoś chcę się dzielić i potrafi to robić, to nie ma to żadnego zahamowania i wychodzi całkiem naturalnie, od środka.”  – podsumowuje Małysz.

Warto kupić dukata i pomóc innym, szczególnie, że koszt jednego z nich to tylko 5 złotych. Dodatkowo taka wyjątkowa moneta w portfelu może przynieść szczęście zarówno nam, jak i potrzebującym dzieciom. Szczęśliwe dukaty można będzie kupić m.in. na stacjach Statoil, w delikatesach Alma czy salonach prasowych Ruch. Więcej informacji i pełną listę partnerów akcji znajdziecie na stronie Fundacji TVN.


  • Źródło: dziendobry.tvn.pl
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Justyna Gorzkowska