Aktualności

LGP w Ałmatach odwołane

10 czerwca poznaliśmy oficjalne kalendarze skoków narciarskich na sezon letni i zimowy. W planie Letniej Grand Prix zaszła już jedna zmiana! Z organizacji zawodów kobiet i mężczyzn wycofały się Ałmaty. Powodem rezygnacji są kłopoty finansowe.

Uniwersjada na pierwszym miejscu

Zawody z cyklu Letniej Grand Prix w Kazachstanie widniały w kalendarzu FIS nieprzerwanie od 2011 roku. Jeszcze kilka dni temu było niemal pewnie, że skoczkowie będą rywalizować tam w dniach 17-18 września.  Okazało się jednak, że organizatorzy konkursów w Ałmatach wystosowali do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej pismo, w którym zamieścili informację o rezygnacji z przeprowadzenia zawodów.

Powodem głównym jest Uniwersjada, która ma być przeprowadzona w Ałmatach w 2017 roku. Władze miasta zmieniły priorytety finansowe, a dla osób współpracujących przy organizacji stało się jasne, że ta zmian będzie wiązała się z absencją kazachskiego miasta w kalendarzu LGP.

Pierwsze skoki już za miesiąc

Pozostałe zaplanowane konkursy zostają bez zmian. Inauguracja Letniej Grand Prix już 16 lipca we francuskim Courchevel, a tydzień później światową czołówkę gościć będzie Wisła (22-23 lipca). Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w miejsce Ałmatów o organizację konkursów w zastępstwie ubiegać się będzie inne miasto.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Ziemiańska