Aktualności

Euro 2016 w świecie skoków narciarskich

Oczy wielu kibiców obecnie zwrócone są na Francję, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wśród kibiców są także byli i obecni skoczkowie. Wspierają oni swoje reprezentacje w walce o zwycięstwa. Zobaczcie, jak wygląda kibicowanie podczas EURO 2016 w świecie skoków narciarskich.

Polska, biało-czerwoni!!

Reprezentacja Polski po wyjściu z grupy ma szansę na bardzo dobry wynik po wielu latach złej passy. Polscy skoczkowie w czasie przygotowań do kolejnego sezonu Letniej Grand Prix i Pucharu Świata znaleźli czas na wspieranie naszych piłkarzy. Bezpośrednio po meczu z Ukrainą swoje wsparcie dla polskiej reprezentacji wyraził dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch.

Wśród kibiców biało-czerwonych można wyróżnić też Piotra Żyłę. Na swoim profilu na Facebooku przed pierwszym meczem z Irlandią Północną dodał zdjęcie w koszulce reprezentacji z napisem „Żyła” i numerem 12. Jak sam napisał, jako zawodnik rezerwowy ma zapewnione specjalne miejsce przed telewizorem. Na koniec dodał słowa: „Polska, biało-czerwoni!”. Polska wygrała to spotkanie 1:0 po golu Arkadiusza Milika.

Dodatkowo nasza nadzieja w skokach narciarskich, 8-letni Tymek Cienciała podczas Turnieju 4 Skoczni w Austrii dla juniorów nie zapomina o polskiej kadrze. Również kibicuje naszym, pisząc: „Razem kibicujmy naszym we Francji – Polska Biało-Czerwoni!!!”

Innym naszym kibicującym skoczkiem jest Andrzej Stękała. Również na Facebooku ma umieszczoną fotografię, na której trzymał szalik z napisem „POLSKA” i oglądał mecz Polska – Niemcy, który zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem. Napisał na swoim profilu: „Polska do boju! Kibicujemy naszej reprezentacji! Myślę, że Wy robicie to samo teraz. Pozdrawiam”

Również były skoczek Adam Małysz interesuje się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli na swoim profilu zamieszcza informacje o EURO oraz opinie, co sądzi o danym meczu. Obejrzał mecz otwarcia Francja – Rumunia, poza tym obserwował pojedynki: Albania – Szwajcaria, Polska – Irlandia Północna, Węgry – Austria, Islandia – Portugalia i Niemcy – Polska. Aby nie przeoczyć żadnego spotkania, Adam Małysz wydrukował terminarz spotkań. Po meczu Polaków z Niemcami nie krył zadowolenia z wyniku i tego, że nasza reprezentacja jest cały czas w grze.

Austriacy również kibicują

Reprezentacja Austrii po 2 rozegranych spotkaniach zanotowała porażkę z Węgrami oraz remis z Portugalią, zdobywając 1 punkt. Mimo wszystko skoczkowie z tego kraju wierzą w swoją kadrę piłkarską. Znany wszystkim fanom skoków narciarskich Thomas Morgenstern dodał na Twitterze zdjęcie, na którym trzyma szalik z herbem Austrii. Jest tam również cytat Audrey Hepburn. Na drugim zdjęciu pokazano, jak przebiegała jego rozgrzewka do meczu Austriaków z Portugalią.

https://twitter.com/MorgensternT/status/744238667594498048

Również były austriacki skoczek Andreas Goldberger wspiera swoją reprezentację w piłce nożnej. Na pierwszej fotografii na Facebooku ogląda mecz. Ubrany jest w koszulkę z godłem Austrii, trzyma dodatkowo szalik z napisem „Andi Goldberger – nr 12 w naszym zespole”. Inne zdjęcie prezentuje Austriaka trzymającego kciuki za udany rezultat podczas meczu piłki nożnej.

Ponadto Michael Hayboeck nie pozostał obojętny na rozgrywany we Francji turniej piłkarski. Przed meczem Austrii z reprezentacją Węgier ukazała się jego fotografia, na której trzymał szalik w barwach swojego kraju. Miał także ubraną koszulkę z napisem „Francja stoi naszymi zawodnikami!”. Poza tym wraz ze Stefanem Kraftem obstawiają wyniki meczów na Mistrzostwach Europy. W sobotę 18 czerwca Hayboeck zajmował 3 miejsce z 37 punktami a jego młodszy o ponad 2 lata kolega był na 17 pozycji z dorobkiem 33 punktów.

Niemcy i ich wsparcie dla piłkarzy

Reprezentacja Niemiec po 3 spotkaniach ma dorobek 7 punktów, co daje jej wyjście z grupy z 1. miejsca. Złożyły się na to: wygrana z Irlandią Północną, remis z Polską i wygrana z Ukrainą. Niemiecka kadra skoczków również dopinguje swoich zawodników. Na Facebooku „Viessmann Sport” został dodany filmik, w którym występują Stephan Leyhe i Andreas Wank. Mówią w nim o tym, że będą trzymać kciuki za swoich piłkarzy i życzą im powodzenia. Filmik możecie zobaczyć poniżej.

Podczas meczu Niemiec z Irlandią Północną swoje zdjęcie dodał także Marinus Kraus. 25-latek na tę okoliczność ubrał koszulkę, taką jaką noszą piłkarze niemieckiej reprezentacji. Do tego trzyma kciuki i siedzi wygodnie na ciemnobrązowej kanapie. Wszystko zostało opisane następującymi słowami: „Zaczynamy, Niemcy!”


  • Źródło: informacja własna / Facebook / Twitter
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Radosław Matyjakowski