Aktualności

Kinga Rajda wyróżniona na podsumowaniu roku w SMS Szczyrk

22 czerwca na boisku przy Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach odbyło się podsumowanie sezonu sportowego 2015/2016. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, trenerzy, ale także przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego i władz samorządowych. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. Kinga Rajda.

Wyróżnienie dla Kingi

Nikt nie ma wątpliwości, że nasza 15-letnia skoczkini ma za sobą najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze. W minionym sezonie zimowym Kinga Rajda po raz pierwszy startowała w Pucharze Świata, a w Oberstdorfie zdobyła swój pierwszy punkt w zawodach tej rangi. Reprezentowała także Polskę na Młodzieżowych Igrzyskach w Lillehammer oraz Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie. Oprócz tego, została zwyciężczynią cyklu FIS Cup. Wszystkie te sukcesy zostały zauważone i docenione, a podopieczna Sławomira Hankusa otrzymała wiele nagród, które to potwierdzają.

Zadowolenie dyrektora i plany na przyszłość

Dyrektor SMS Szczyrk nie krył zadowolenia ze swoich uczniów: ,,Gratuluję zawodnikom i ich trenerom sukcesów sportowych w minionym roku. Mamy wspaniałą młodzież, która kieruje się pasją i z wielkim zaangażowaniem przykłada się do treningów” – mówił.

Wspominał także o tym, że szkoła chce stworzyć jak najlepsze warunki do treningu i pobytu uczniów w internacie. Obecnie pilną potrzebą jest wybudowanie sali gimnastycznej. Marzeniem szkoły jest także całoroczna trasa biegowo-nartorolkowa w okolicy szkoły, z której mogliby korzystać tak licznie uczęszczający do szkoły biegacze narciarscy i kombinatorzy norwescy.

Uczniowie przygotowali także specjalny program artystyczny. Jedna ze scenek przedstawiała charakterystyczne przemyślenia Piotra Żyły, kiedy przygotowuje się do zawodów i w czasie samego skoku. Nagrody zostały wręczone przez przedstawicieli sponsorów oraz Polskiego Związku Narciarskiego. Przyznano także stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe.


  • Źródło: pzn.pl/ informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Justyna Gorzkowska