Aktualności

Treningi skoczków w Zagórzu [wideo]

Z każdym dniem skoki narciarskie na Podkarpaciu cieszą się coraz większą popularnością. Pod koniec czerwca odbyły się kolejne treningi młodych zawodników z ZKN Sokół Zagórz.

Kto trenował?

W skład klubu ZKN Sokół Zagórz wchodzi 11 osób. Jest to bardzo młoda grupa, ponieważ ich średnia wieku wynosi zaledwie 17 lat. Za promowanie skoków narciarskich na Podkarpaciu odpowiedzialny jest Mateusz Mikołajczyk, który jest założycielem fanpage’a „Tworzymy rozwój skoków narciarskich na Podkarpaciu„.

Gdzie skakali?

W Zagórzu znajdują trzy skocznie, których punkty konstrukcyjne wynoszą kolejno: 10, 20 i 40 metrów. Niestety wielkość obiektów nie jest wystarczająca, aby mogli tam trenować seniorzy. Na szczęście rozpoczęto już rozmowy na temat wybudowania większych skoczni: 70- i 90-metrowych.

Każdy może zobaczyć skoki młodych zawodników

Z ostatniego treningu w Zagórzu powstał filmik, na którym możemy zobaczyć, jak radzą sobie młodzi zawodnicy. Skoki są ukazane z dwóch perspektyw. W pierwszej kamera ustawiona z boku śledzi skok zawodnika, natomiast w drugim ujęciu zawodnik ma umieszczoną kamerę na kasku, dzięki czemu możemy zobaczy jak dokładnie wygląda skok. Zapraszamy do obejrzenia nagrania poniżej.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto:  Skocznie narciarskie “Zakucie” w Zagórzu, autor: Walther, lic. CC-BY-SA 3.0

O autorze

Asia Ciciora