Aktualności

LPK Kranj: Peter Prevc wygrywa, Ziobro czwarty

Inauguracyjny konkurs LPK należał do Petera Prevca, który skacząc 106 oraz 111,5 m wygrał zmagania na skoczni w Kranju. Na podium stanęli również Rok Justin oraz Clemens Aigner. Jan Ziobro tuż za nimi. 

Peter Prevc dominuje

Od początku dzisiejszego dnia zwycięzca ubiegłego Pucharu Świata Peter Prevc dawał znać kolegom, że zamierza powalczyć o zwycięstwo na swojej ziemi. Słoweńca nie opuściła forma po rewelacyjnym sezonie zimowym. Skoki na odległość 106 m oraz 111,5 m dały mu wygraną. Jego przewaga nad drugim Rokiem Justinem wynosiła niespełna 1 pkt., zaś nad Austriakiem Clemensem Aignerem – 6,9 pkt!

Jan Ziobro za podium

Zabrakło szczęścia. Jan Ziobro do trzeciego miejsca potrzebował 5,8 pkt. więcej. W dniu dzisiejszym nie brakowało naszemu skoczkowi ambicji. W drugiej serii konkursowej poszybował on aż 108,5 metra, dzięki czemu zdobył 148,1 pkt.

Polacy z punktami

Mimo że do Słowenii pojechało sześciu polskich skoczków, tylko trzech z nich zdołało wywalczyć punkty do klasyfikacji generalnej LPK. Prócz wspomnianego Jana Ziobry, który znalazł się na 4. miejscu, Przemysław Kantyka był 27. (101,5 m / 137,4 pkt.), a Aleksander Zniszczoł (98,5 m / 133,6 pkt.) 29.

Dobry występ Polaska

Ze swojego występu w inauguracyjnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego z pewnością może być zadowolony czeski junior – Viktor Polasek. Talent tego skoczka objawił się już podczas tegorocznych Mistrzostwa Świata Juniorów, gdzie zajął 4. miejsce. W Słowenii skoki na odległość 103,5 m oraz 109 m dały mu ostatecznie miejsce piąte.

Dyskwalifikacja Wintera

Cóż by to były za zawody, gdyby któryś z zawodników nie był zdyskwalifikowany? Tym bardziej na początku sezonu. Dzisiejszego dnia pech dopadł niemieckiego skoczka narciarskiego – Paula Wintera. Zawodnik, mimo że skoczył 103,5 m w drugiej serii, został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Wyniki piątkowego konkursu LPK w Kranju (czołowa „30”):

MiejsceNr startowyZawodnikSkok ISkok IIPkt.
14PREVC, Peter106.0111.5305.8
252JUSTIN, Rok106.5111.5305.1
363AIGNER, Clemens105.0110.5298.9
447ZIOBRO, Jan104.0108.5293.1
535POLASEK, Viktor103.5109.0291.5
63KRANJEC, Robert101.5104.5288.8
762GEIGER, Karl105.0106.5286.3
856NAGLIC, Tomaz103.0104.5285.2
955HVALA, Jaka102.5103.0284.9
954HAMANN, Martin101.5104.0284.9
1131COLLOREDO, Sebastian102.0103.5283.0
1241BOYD-CLOWES, Mackenzie101.5105.0282.9
1361EISENBICHLER, Markus102.5103.5282.6
1422BRESADOLA, Davide100.0106.0281.9
1530PUNGERTAR, Matjaz102.0102.0281.8
1628PEIER, Killian101.0101.5280.3
1733JELAR, Ziga100.5101.5279.0
1826BICKNER, Kevin103.0102.0278.6
1929QUECK, Danny101.5101.5277.8
2053WOHLGENANNT, Ulrich101.0100.5277.3
211LANISEK, Anze99.5101.0277.2
2236BIRCHLER, Tobias99.5102.5277.0
2357BARTOL, Tilen100.5102.0275.2
242PREVC, Domen100.599.5275.0
256JANDA, Jakub99.0102.5274.9
2638ZUPANCIC, Miran100.0100.0274.8
2737KANTYKA, Przemyslaw100.5101.5274.7
2850POGRAJC, Andraz99.5101.5273.9
2934ZNISZCZOL, Aleksander100.098.5272.2
DSQ46WINTER, Paul100.0103.5276.9

  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda

Dodaj komentarz