Aktualności

Polacy trenują w Wiśle i Szczyrku

Skoki narciarskie to dyscyplina zimowa, jednak żeby osiągać satysfakcjonujące wyniki podczas sezonu, trzeba się do niego dobrze przygotować. „Profesjonaliści muszą trenować cały rok” – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej Stefan Horngacher. Polscy skoczkowie trenują w tym tygodniu pod okiem nowego szkoleniowca w Wiśle i Szczyrku.

Przygotowanie w Beskidach

Zgrupowanie polskich zawodników z kadr A i B odbywa się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, gdzie w dniach 21-23 lipca odbędą się zawody Letniej Grand Prix, a także na kompleksie skoczni narciarskich Skalite w Szczyrku. Biało-czerwoni mają także zajęcia na hali, podczas których korzystają m.in. z nowej platformy dynamometrycznej.

Co nowego? 

Jedną z nowości w przygotowaniach do sezonu jest także program „Six pack”. – To program do ćwiczeń mięśni brzucha i grzbietu. Wcześniej też robiliśmy go częściowo, prowadził to Łukasz Gębala. Teraz każdy ma ten program w telefonie i możemy sami działać, zawsze to coś nowego. – tłumaczy Piotr Żyła na łamach pzn.pl.

Pierwszy trening na skoczni w Wiśle-Malince już za naszymi reprezentantami. Jak widać pogoda dopisuje – jest pięknie i słonecznie. Zawodnicy oddali po 5-6 skoków, a bardzo dobrze prezentował się Kamil Stoch – Oficjalna strona. – informował w poniedziałek 4 lipca Polski Związek Narciarski na swoim fanpage’u. – Licznie zgromadzili się również kibice, których spotkała miła niespodzianka, po treningu skoczkowie podeszli do nich na chwilę, zrobili wspólne zdjęcia i rozdali autografy. 

Kolejnego dnia mogliśmy zobaczyć m.in. fotorelację z ćwiczeń na hali.

6 lipca Polacy przenieśli się do Szczyrku.

Skocznia w Wiśle jest bardzo chętnie odwiedzana nie tylko przez polskich reprezentantów. Ostatnio trenowali tu Czesi, a w planach są zgrupowania Japończyków i Słoweńców. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

W tym tygodniu nasi zawodnicy mają jeszcze zaplanowane m.in. treningi na skoczni w Wiśle. Relację znajdziecie na skoki24.pl.


  • Źródło: pzn.pl / informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec