Aktualności

Nowe skocznie w Austrii otwarte

Eisenerz w Styrii jest bardzo ważnym centrum edukacyjnym i sportowym dla młodzieży uprawiającej narciarstwo klasyczne w Austrii. To właśnie z tamtego obszaru pochodzi zwyciężczyni Pucharu Świata kobiet – Daniela Iraschko-Stolz. Austriacy nie zamierzają zmarnować potencjału tamtejszej młodzieży i właśnie dlatego otworzyli nowy kompleks skoczni o nazwie „Erzberg Arena”.

Co teraz jest?

Po 13-miesięcznej budowie, nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu skoczni o nazwie,,Erzberg Arena.” W skład tych obiektów wchodzą skocznię o rozmiarach: HS 15, HS 35, HS 70 i HS 109. Na modernizację tych skoczni przeznaczono 8,1 mln euro, a powstały one około 33 lat temu. Austriacy wierzą, że będzie to doskonała baza treningowa, która pomoże młodym skoczkom w osiąganiu sukcesów na miarę największych austriackich zawodników, jak Thomas Morgenstern, czy Gregor Schlierenzauer.

Co oprócz skoczni?

Oprócz modernizacji skoczni powstały nowe wyciągi, systemy naśnieżania oraz wieża sędziowska. Ponadto Minister Sportu Hanspeter Doskozil stwierdził, że ośrodek pozwoli także zdobyć szkolenia zawodowe. Trwały nawet rozmowy, aby w pobliżu wzgórza stworzyć zakwaterowanie dla sportowców studenckich.


O autorze

Justyna Gorzkowska