Aktualności

Jakub Wolny: „Skoki w Hinterzarten były w kratkę”

Jakub Wolny podczas sobotniego konkursu Letniej Grand Prix w Hinterzarten zajął 23. miejsce. „Na pewno muszę popracować nad dojazdem i fazą lotu” – powiedział po zawodach podopieczny Stefana Horngachera. 

Dalej nie znaczy lepiej

21-latek z Wilkowic w swoich konkursowych próbach uzyskał 95 i 96,5 m. Chociaż drugi skok był dalszy, to Wolny lepiej ocenia pierwszy rezultat. – „Nie było tam jakichś super super warunków, ale skok całkiem jako dobry. Natomiast ten drugi był już trochę gorszy. Może odległość była dalsza, ale belka też była wyższa i stąd spadek o parę miejsc.”

Reprezentant Polski musi ustabilizować swoją formę, gdyż obecnie brakuje ciągle powtarzalności. – „Mógłbym powiedzieć, że moje skoki w Hinterzarten były w kratkę, ale z zawodów ogólnie jestem zadowolony.” – stwierdził medalista mistrzostw świata juniorów.

Robić swoje

Jakub Wolny nie narzeka na pogodę. „Warunki były nawet w miarę sprawiedliwe. Tak to można określić, gdyż nigdy nie są w 100% sprawiedliwe, ale dziś były w miarę równe.”

Do tej pory skoczek zgromadził 26 pkt. w klasyfikacji generalnej LGP 2016. Jakie są plany przed kolejnymi zmaganiami? „Oddawać dobre skoki, nic więcej.” – dodał na zakończenie.


  • Korespondencja z Hinterzarten: Maja Gara
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Przemysław Krawiec