Za nami Puchar Wójta w Bystrej

14 sierpnia w Bystrej odbyły się kolejne zawody z cyklu ,,Nadzieje Beskidzkie”. Tym razem skoczkowie i skoczkinie rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Wilkowice. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach, a wśród zwycięzców zameldował się między innymi Tymoteusz Cienciała.

Kategoria Junior E2

W kategorii skoczków urodzonych w roku 2007 i wcześniej najlepszy okazał się Tymoteusz Cienciała, który reprezentuje klub WSS Wisła. Młody Wiślanin w pierwszej serii skoczył 20 metrów, a w drugiej 19. Drugie miejsce przypadło w udziale reprezentantowi klubu AZS Zakopane – Grzegorzowi Rafaczowi, który dwukrotnie lądował na 18. metrze. Podium uzupełnił Mateusz Maciusiak. Skoczek z KS Chochołów w pierwszej serii uzyskał 18,5 metra, natomiast w drugiej 19 metrów. Tym razem poza podium znalazł się Jakub Żyła. Rywalizacja odbywała się na skoczni HS19.

Kategoria Junior E1

W rywalizacji nieco starszych skoczków zwyciężył Kacper Jarząbek. Skoczek który reprezentuje klub TS Wisła Zakopane, dwukrotnie lądował na 30. metrze. Tuż za nim uplasował się Wiktor Szozda, który należy do klubu WSS Wisła. W swoim pierwszym skoki uzyskał 27,5 metra, natomiast w drugim 29 metrów. Podium uzupełnił Tymoteusz Amilkiewicz, trenujący na co dzień w klubie AZS Zakopane. Podczas niedzielnych zawodów uzyskał 27 i 29 metrów.

Kategoria Dziewczyny

Wśród rywalizujących skoczkiń z dużą przewagą wygrała Paulina Cieślar. Zawodniczka klubu WSS Wisła w pierwszej próbie wylądowała na 29. metrze, a w drugiej 27 metrów. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka klubu AZS Zakopane -Natalia Kobiela. 13-latka z Zakopanego skoczyła 26 i 27 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła zawodniczka klubu LKS Klimczok Bystra – Natalia Pietraszko, która dwukrotnie wylądowała na 25. metrze.

Podczas dzisiejszych zawodów miało miejsce także szczególne wydarzenie. Pod skocznią pojawił się Szymon Olek, skoczek, który trzy lata temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi na skoczni i do dzisiaj nie odzyskał pełnej sprawności. Mimo, że rehabilitacja postępuje, to cały czas przed byłym zwycięzcą zawodów w Bystrej daleka droga. Organizatorzy przekazali Szymonowi Olkowi symboliczną drewnianą nartę podpisaną przez wszystkich polskich skoczków z kadry narodowej, którą odebrał stojąc na trzecim stopniu podium, co miało symbolizować kolejny etap jego leczenia i rehabilitacji, ale jeszcze nie ostatni. Podczas trwania zawodów można było wrzucić  do specjalnego pudelka także datki, które zostaną przeznaczone na pomoc Szymonowi Olkowi.