Aktualności

Polscy skoczkowie śledzą zmagania w Rio

W Rio de Janeiro trwają obecnie XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie. Nasi byli i obecni skoczkowie pomimo trwających wakacji obserwują starty polskich olimpijczyków. Dzielą się swoimi spostrzeżeniami na portalach społecznościowych. Zobaczcie, jakie emocje przeżywają nasi zawodnicy podczas obserwowania zmagań swoich kolegów w Brazylii.

Adam Małysz wspiera naszych

Podobnie jak podczas EURO 2016, tak samo teraz w czasie Igrzysk Olimpijskich w Rio, Adam Małysz trzyma rękę na pulsie. Od samego początku imprezy obecny kierowca rajdowy z wielkim zaangażowaniem komentuje zmagania naszych reprezentantów. Pierwszy post dotyczył brązowego medalu Rafała Majki. Jak napisał czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli, jest to wielki sukces. Oto, co zawarł w swojej opinii:

Szkoda końcówki, bo przez parę chwil wydawało się, że nasz reprezentant jedzie po olimpijskie złoto. Widać było, że Rafał dał z siebie wszystko i na finiszu nie miał już sił.

Tuż po zmaganiach naszych siatkarzy z Argentyną (wygranym 3:2) Adam Małysz był bardzo zadowolony z ich postawy. Zwrócił jednak uwagę na to, że nasi zawodnicy zafundowali swoistego rodzaju horror, nie rozstrzygając wyniku spotkania w trzech setach. Sami siatkarze zagrają w środę w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego z reprezentacją USA.

Po meczu z Rosją (przegranym 2:3 w tie breaku) nasz zawodnik mimo niekorzystnego rezultatu również był usatysfakcjonowany z gry siatkarzy. Na swoim profilu na Facebooku napisał:

Nie brakowało okresów dobrej gry naszych reprezentantów. Po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków. Myślę, że ta pierwsza porażka w turnieju to nie tragedia.

Ponadto po zmaganiach lekkoatletów Adam Małysz nie krył zaskoczenia niektórymi rozstrzygnięciami. Po zdobyciu srebrnego medalu przez Piotra Małachowskiego wsparł swojego kolegę. Nasz dyskobol prowadził przez niespełna cały konkurs, jednak musiał uznać ostatecznie wyższość Niemca – Christopha Hartinga. Utytułowany skoczek jest przeciwnikiem rozdawania medali przed właściwą rywalizacją. Cieszył się jednak po zdobyciu złota przez Anitę Włodarczyk, nazywając ją królową Igrzysk Olimpijskich w Rio. Spuentował to w następujący sposób:

Rekord świata, ogromna przewaga, złoty medal – Anita Włodarczyk totalnie zdominowała konkurs rzutu młotem. Mamy chyba już naszą królową tych igrzysk!

Kamil Stoch i Maciej Kot kibicują naszym

Urlop Kamila Stocha, podobnie jak pozostałych zawodników z kadry A i skoczków uczestniczących w cyklu Letniej Grand Prix przypadł właśnie na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Na swoim Facebooku dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi nie ukrywa, że podczas kibicowania towarzyszą mu ogromne emocje. Kamil Stoch pogratulował siatkarzom oraz piłkarzom ręcznym a także wioślarkom. Wsparł naszych słowami: „GO POLAND!”

Z kolei Maciej Kot przebywa na urlopie w Chorwacji. Nie przeszkadza to mu jednak we wspieraniu naszych olimpijczyków. 25-latek korzysta podczas wypoczynku z pomocy Instagrama, Twittera i Facebooka. Nosi koszulkę z napisem „Polska na medal”. Pogratulował naszym siatkarzom po wygranej z Argentyną w tie breaku na Twitterze: „Siatkarze pokazali klasę. Szacunek za ostatni set”. Maciek podczas treningów ma na sobie koszulkę z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Adam Małysz wzorem dla biegacza

Lekkoatleta – Marcin Lewandowski zajął ostatecznie 6. miejsce w finale biegu na 800 metrów w Rio. Przed swoim biegiem finałowym powołał się na słowa naszego utytułowanego skoczka narciarskiego – Adama Małysza. Oto wypowiedź polskiego biegacza cytowanego przez Polską Agencję Prasową.

Spodobały mi się jego słowa, że nie ma znaczenia kto z nim skacze, jak daleko wyląduje, dla niego liczy się tylko, by oddać 2 najlepsze skoki. Ja również tak do tego podchodzę. Chcę pobiec jak najszybciej.

Medale naszych olimpijczyków w Rio

Do tej pory (środa 17.08.2016 r.) reprezentacja Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio zdobyła 7 medali. Złote krążki wywalczyły w wioślarstwie w dwójce podwójnej kobiet Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Srebrne medale przypadły dyskobolowi – Piotrowi Małachowskiemu oraz w kajakarstwie (kategoria K-1) Marcie Walczykiewicz.

Brązowe medale zdobyli: kolarz Rafał Majka, czwórka podwójna kobiet w wioślarstwie: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska oraz w K-2 (kajakarstwo) dwójka Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Jednak przed nami jeszcze kilka dni z wieloma szansami na kolejne krążki. Trzymajmy kciuki za naszych olimpijczyków!


  • Źródła: informacja własna / sportowefakty.wp.pl / Polskie Radio / Facebook / Twitter / Instagram
  • Foto: Katarzyna Służewska/ Anna Cis

O autorze

Radosław Matyjakowski