Aktualności

FIS Cup Kuopio: Aleksander Zniszczoł najlepszy w serii próbnej!

19 sierpnia na skoczni Puijo w fińskim Kuopio trwa drugi dzień rywalizacji w kolejnych zawodach z cyklu FIS Cup. Kilka chwil temu zakończyła się serii próbna przed piątkowym konkursem, w której najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, a jak poradzili sobie pozostali reprezentanci Polski?

Skoki Polaków

Podobnie jak w dniu wczorajszym, podczas serii próbnej najlepszym z biało-czerwonych okazał się Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 126 metrów. Wczorajszy zwycięzca – Jan Ziobro w swoim pierwszy piątkowym skoku wylądował na 106. metrze, co dało mu 16. lokatę. Na 18. miejscu uplasował się Bartłomiej Kłusek, który skoczył 103 metry. Z dobrej strony pokazał się Bartosz Czyż. Członek kadry juniorów skacząc 105,5 metra zajął 14. miejsce.

Zagraniczni rywale

Wśród skoczków z innych krajów bardzo dobry skok oddał Japończyk, Yuken Iwasa, który skoczył 120,5 metra i zajął drugą lokatę. Wirtualne podium serii próbnej uzupełnił Janne Korhonen. Reprezentant Finlandii wylądował na 117. metrze. Czwarte miejsce zajął Tim Fuch (120,5.), a piąte Davide Bresadola (114,5m). W czołowej dziesiątce znalazł się także między innymi dotąd nieznany skoczek z Norwegii – Are Soer-Fron Sumstad oraz Fin – Andreas Alamommo.


  • Źródło:  fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

 

 

 

O autorze

Justyna Gorzkowska