Aktualności

FIS Cup Kuopio: Ziobro ponownie najlepszy, Zniszczoł trzeci!

W drugim konkursie z cyklu FIS Cup, który odbył się w fińskim Kuopio najlepszy okazał się ponownie Jan Zioro, a na trzecim stopniu podium wylądował Aleksander Zniszczoł. Drugą lokatę zajął Davide Bresadola. 

Pierwsza seria 

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu był Jan Ziobro, który skoczył 123 metry. Polak wyprzedzał reprezentanta Włoch – Davide Bresadole (120m) i Constantina Schmida (121m). Tuż za podium plasował się inne skoczek z naszego kraju – Aleksander Zniszczoł (118m), który wydaje się powracać do dobrej dyspozycji. W czołowej ,,30” znaleźli się również Bartłomiej Kłusek, który zajmował miejsce 15., Przemysław Kantyka (miejsce 17.) oraz Krzysztof Miętus, będący na 21. lokacie. Ponownie konkurs nie poszedł po myśli Bartosza Czyża, który rywalizację zakończył na pierwszej serii konkursowej.

Druga seria

W drugiej serii Jan Ziobro potwierdził swoją znakomitą formę, jaką prezentuje w Finlandii i pewnie wygrał drugi konkurs z rzędu, skacząc 126,5 metra. Na drugim stopniu podium znalazł się podopieczny Łukasza Kruczka – Davide Bresadola, który wylądował na 112. metrze. Podium uzupełnił kolejny z reprezentantów Polski – Aleksander Zniszczoł, który w serii finałowej skoczył 115,5 metra. W czołowej dziesiątce znaleźli się Tim Fuchs, Alex Insam, Daniel Huber, Marat Zhaparov, Constantin Schmid, Andreas Alamommo i Sebastian Coloredo.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Justyna Gorzkowska