Aktualności

Viktor Polasek prosi o wsparcie

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie skoków narciarskich wiąże się nie tylko z perspektywą trofeów, długich lotów oraz setek rozdanych autografów. Żeby stale rozwijać się w tym sporcie, szczególnie na początku kariery niezbędne są spore nakłady finansowe. Niedawno jeden z czeskich skoczków – poprosił swoich sympatyków o wsparcie w rozwoju jego sportowej kariery. Chcecie się dowiedzieć jak można pomóc zawodnikowi z Czech?

Coś o skoczku

Viktor Polasek to zawodnik, który urodził się 18 lipca 1997 roku i na co dzień trenuje w klubie SK Nove Mesto na Morave. W tym roku startował na Mistrzostwach Świata Juniorów w rumuńskim Rasnovie, gdzie indywidualnie wywalczył bardzo dobre 4. miejsce. W marcu 2016 roku po raz pierwszy w karierze zdobył punkty w Pucharze Kontynentalnym. Trwający obecnie sezon letnie jest dla Polaska bardzo udany. Rozpoczął od udanego występu w Kranju, gdzie plasował się w pierwszej dziesiątce, a później dwukrotnie zdobywał punkty LGP (w Courchevel i Wiśle).

Prośba o wsparcie

Największym marzeniem Viktora Polaska jest start na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2018 roku. Jednak, żeby to osiągnąć musi wiele trenować i startować w różnych zawodach. Niestety rywalem skoczka nie są tylko inni zawodnicy, ale także dostateczna ilość pieniędzy na zakup odpowiedniego sprzętu. Dlatego skoczek postanowił założyć specjalną stronę, na której przedstawia swoją osobę i opisuje swoje osiągnięcia. Dodatkowo prosi fanów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w rozwoju swojej kariery. Opowiada, że siadając na belce chciałby skupić się tylko i wyłącznie na zadaniu jakie go czeka, a nie zastanawianiu się, czy będzie miał odpowiednią ilość pieniędzy, aby zapłacić za swój sprzęt, który do tanich nie należy. Koszt jednego kombinezonu to wydatek rzędu 1000€, a kombinezony na jeden okres startowy potrzebne są minimum trzy. Do tego dochodzi sprzęt na treningi – około 1500€ oraz inne suplementy, na które trzeba wydać kolejne 500€. Pod dodaniu do siebie wszystkich wydatków, kwota nie jest mała i reprezentant Czech obawia się o swoją przyszłość.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc Viktorowi Polaskowi w rozwoju jego dalszej kariery, mogą uzyskać dodatkowe informację na tej stronie: https://makeachamp.com/viktorpolasek

Nie trzeba nikogo przekonywać, że młody, czeski skoczek należy do grona utalentowanych zawodników, mających szansę na międzynarodową karierę. Byłoby szkoda, gdyby sportowe marzenia Viktora Polaska poszły w zapomnienie przez brak odpowiedniego nakładu finansowego.

LGPWisła-001-260-10


  • Źródło: informacja własna/makeachamp.com
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Justyna Gorzkowska