Aktualności

Severin Freund wziął ślub!

Severin Freund oficjalnie zmienił stan cywilny! Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2014/15, drugi zawodnik klasyfikacji generalnej sezonu 2015/2016, indywidualny mistrz oraz wicemistrz świata z 2015, a także zdobywa złotego, srebrnego i dwóch brązowych medali mistrzostw świata w latach 2011-15 złożył przysięgę swojej wieloletniej partnerce, a od zeszłego sezonu narzeczonej, Caren. Ślub kościelny odbył się w bawarskim Steinkirchen.

Caren znajduje się u boku drużynowego mistrza olimpijskiego już od dziesięciu lat. W 2008 roku para zdecydowała się na przeprowadzkę do Monachium, gdzie mieszkają do dzisiaj. Oświadczyny Niemka przyjęła w ubiegłoroczne wakacje, które skoczek i jego partnerka spędzili w azjatyckim Myanmar.

O sakramentalnym „tak” świat dowiedział się wczoraj, po opublikowaniu gratulacji od Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) na ich fanpage’u na Facebooku. Wcześniej skoczkowi udało się utrzymać całą sprawę w tajemnicy.

„Ten moment był dla mnie ważniejszy, niż jakiekolwiek zwycięstwo” – powiedział Freund na łamach niemieckiej gazety „Bild”. Ślub pary odbył się w bawarskim Steinkirchen, a później małżonkowie, rodzina oraz reszta zaproszonych gości udali się do Samerberg, miejscowości znajdującej się około trzech godzin drogi od rodzinnego miasteczka Freunda – Freyung, by wspólnie świętować to niezwykłe wydarzenie w życiu zarówno skoczka, jak i jego wybranki.

Młodej parze życzymy dużo szczęścia i miłości, a Severinowi Freundowi – pomyślnego powrotu do rywalizacji na światowych skoczniach.


  • Źródło: t-online.de / @Deutscher Skiverband
  • Foto: Anna Cis

O autorze

Marta Wawrzyniak