Aktualności

Krzysztof Biegun powrócił na skocznię!

W lipcu bieżącego roku do wszystkich kibiców skoków narciarskich dotarła informacja o przymusowej przerwie w treningach i startach Krzysztofa Bieguna. Obecnie członek Kadry B ma się już lepiej i rozpoczął intensywne przygotowania do zimy na skoczni w Innsbrucku.

Wspomnienie kontuzji

Dokładnie 18 lipca dowiedzieliśmy się, że przez najbliższych kilka tygodni, Krzysztof Biegun będzie musiał zrezygnować z treningów, a co za tym idzie, także ze startów w letnich zawodach. Powodem tego była kontuzja i operacja usunięcia narośli na kości stopy.

,,Na kości stopy zrobiła mi się narośl, która przy zginaniu nogi naciska na nerw i drugą kość, powodując ból. To coś podobnego do kontuzji, którą miał Kamil Stoch” – tak polski skoczek opowiadał o swojej przypadłości w wywiadzie dla Polskiego Związku Narciarskiego

Znów na skoczni! 

Na szczęście po zakończonej sukcesem operacji i około miesiącu intensywnej rehabilitacji, członek polskiej Kadry B, znów może cieszyć się treningami na skoczni. Obecnie przebywa w Innsbrucku, gdzie pod okiem trenera Stefana Horngachera, który pojechał do Austrii na obóz z Kadrą A, oddaje swoje pierwsze skoki po kontuzji.


  • Źródło: PZN
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Justyna Gorzkowska